Temiz format sonrası Windows lisansı gider mi?

LossSantos

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, yaklaşık 6 ay önce internetten Windows 10 Pro keyi almıştım. Yakın zamanda temiz kurulum yapmayı düşünüyorum fakat tekrar etkinleşir mi emin değilim. O yüzden sizlere bir danışayım dedim. Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi diyor. Fotoğrafları da yükledim.

Ek Açıklama 2019-11-13 195832.png

Ek Açıklama 2019-11-13 200055.png

Ben sisteme çok kez format attım ve aynı senin gibi dijital olarak lisansladım. Temiz kurulum esnasında ürün anahtarım yok seçeneğine tıkla ve kurulumu bitir ardından internet bağlantısı ile kendisi otomatik etkinleştirir.

Hayır gitmez. Windows'unuz etkin görünüyor.

Ek: Ürün anahtarınız Retail gözüküyor. Benim anahtarım da Retail idi ve anakart ve SSD değiştikten sonra bile aynı anahtarla etkinleştirme yapabildim. Tek sistemde kullanınca sorun olmuyor.

Yanılmıyorsam OEM key anakart üzerine entegre oluyormuş. Yaklaşık bir yıl önce OEM key satın aldım ve üzerine dört kez bilgisayarı UEFI USB ile sıfırladım. Windows tekrar kurulurken microsoft hesabım ile giriş yaptığımda tüm ayarlarım ve lisansım aktif oluyor.

Microsoft hesabınıza bağlıysa format sonrası kullanılabilir.

Microsoft hesabınız dijital lisansınızla ilişkili değilse Hesap eklemek için şu adımları izleyin:
  1. Microsoft hesabınızı eklemek için yönetici olarak oturum açın. Yönetici hesabı kullandığınızı onaylamak için Başlangıç düğmesini, ardından Ayarlar > Hesaplar > Bilgileriniz'i seçin. Adınızın altında Yönetici ifadesini görürsünüz. Yönetici değilseniz bkz. Yerel kullanıcı veya yönetici hesabı oluşturma.
  2. Yönetici'nin üst kısmında bir e-posta adresi görüntülenip görüntülenmediğini denetleyerek yönetici hesabının aynı zamanda Microsoft hesabınız olduğunu doğrulayın. Bir e-posta adresi görüntüleniyorsa bu bir Microsoft hesabıdır. Değilse yerel bir hesap kullanarak oturum açmışsınızdır. Henüz Microsoft hesabınız yoksa bkz. Yeni bir Microsoft hesabı oluşturma.
  3. Yönetici olduğunuzu ve Microsoft hesabınızı kullandığınızı onayladıktan sonra Etkinleştirme sayfasına geri dönün, Hesap ekle'yi seçin, Microsoft hesabınızı ve parolanızı girin ve ardından Oturum aç'ı seçin.
Microsoft hesabınız eklendikten sonra Etkinleştirme sayfasındaki mesaj şu şekilde değişir: Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisansla etkinleştirildi.
https://support.microsoft.com/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı