Temiz kurulum esnasında disk bölümünde ne yapılmalı?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Ben temiz kurulum yapacağım ama anlamadığım bir nokta var şimdi bu kısımda;

20200302_083108.jpg

Şu Windows'un ayırdığı kısımları silip tekrar mı oluşturacağım? Yani temiz kurulum yapmak için tam olarak ne yapmam gerekiyor bu noktada? Eski verilerden hiçbir şey kalmasın istiyorum. Ekstra olarak Windows'u farklı diske kuracağım. Bunun için Windows'un ayırdığı kurtarma bölümünü falan şu minik boyutlu yerleri silip tekrardan mı oluşturacağım?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Silinmeyene kadar silin. Sonra kurmak istediğiniz bölüme tıklayip yeni butonuna basın. Kucuk dosyalar oluşacak. Bu dosyaların olması normal. İleri deyip kurulumu bitirin.
Not: Siz zaten yapmışsınız. Küçük dosyalarin olması normal.

Son düzenleme:
Silinmeyene kadar silin. Sonra kurmak istediğiniz bölüme tıklayip yeni butonuna basın. Kucuk dosyalar oluşacak. Bu dosyaların olması normal. İleri deyip kurulumu bitirin.
Not: Siz zaten yapmışsınız. Küçük dosyalarin olması normal.
Tamam tüm bölümleri silicem yani foto bana ait değil. :)

Tamam tüm bölümleri sileceğim yani foto bana ait değil. :)

Evet. Tüm bölümleri silin. Silinmeyenler içirisinden hangisine Windows yüklemek istiyorsanız onu seçin. Seçtikten sonra yeni yazan yere basın. Bastıktan sonra küçük dosyalar oluşuyor fotoğrafta gözüktüğü gibi. İleri deyip kurulumu bitirin.

Evet. Tüm bölümleri silin. Silinmeyenler içirisinden hangisine Windows yüklemek istiyorsanız onu seçin. Seçtikten sonra yeni yazan yere basın. Bastıktan sonra küçük dosyalar oluşuyor fotoğrafta gözüktüğü gibi. İleri deyip kurulumu bitirin.
Teşekkürler. Hocam bu işlem Windows'un kendi içinde bulunan sıfırlama yönteminden daha kısa sürüyor herhalde?

Tüm bölümleri sil. Zaten tek disk kalacak. 1 disk kullanmak istiyorsan yeni diski oluşturduktan sonra diski biçimlendir Windows'u kur. Eğer C ve D şeklinde kullacaksan bütün diskleri sildikten sonra elinde kalan tek diski ikiye ayır. İkiden fazla disk gelecek karşına. Boyutlarına bakarak C ve D diskini anlarsın zaten. İki diski oluşturduktan sonra ikisini de biçimlendir. Biçimlendirme işlemi bittikten sonra C diskine Windows'u kur.

Tüm bölümleri sil. Zaten tek disk kalacak. 1 disk kullanmak istiyorsan yeni diski oluşturduktan sonra diski biçimlendir Windows'u kur. Eğer C ve D şeklinde kullacaksan bütün diskleri sildikten sonra elinde kalan tek diski ikiye ayır. İkiden fazla disk gelecek karşına. Boyutlarına bakarak C ve D diskini anlarsın zaten. İki diski oluşturduktan sonra ikisini de biçimlendir. Biçimlendirme işlemi bittikten sonra C diskine Windows'u kur.
Hocam PC'de takılı 3 farklı disk var zaten. M.2 olana Windows'u kuracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı