Çözüldü Temiz kurulum ile en son sürüm Windows 11'e geçme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Herixa

Hectopat
Merhaba, temiz kurulum ile Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum. Daha önce pek temiz kurulum yaptığım söylenemez o yüzden aklımda belli sorular var.

1-) Lisansım gider mi?
2-) Lisansımın Microsoft hesabına bağlı olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?
3-) Format sonrası dosyaları OneDrive gibi bulut depolama programlarına yedeklemesini sağlam bir şekilde nasıl yapabilirim?
4-) En güncel ISO dosyasını nasıl indirebilirim?
5-) ISO kullanmadan temiz kurulum yapmanın yöntemleri mevcut mu?

Çözüm
Merhaba, temiz kurulum ile Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum. Daha önce pek temiz kurulum yaptığım söylenemez o yüzden aklımda belli sorular var.

1-) lisansım gider mi?
2-) lisansımın Microsoft hesabına bağlı olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?
3-) format sonrası dosyaları OneDrive gibi bulut depolama programlarına yedeklemesini sağlam bir şekilde nasıl yapabilirim?
4-) en güncel ISO dosyasını nasıl indirebilirim?

1-Lisansın gitmiyor.
2-Lisansın hesabınla alakası yok. Windows'u kurduktan sonra özelliklerden bakabilirsiniz.
3-harici bir disk ile yedekleyebilirsiniz.
4-Arkadaş yukarıda siteyi atmış.
5-ISO dosyası ile yüklemek daha iyi diyorlar. Birkaç yöntem daha mevcut sanırım ama pek bilmiyorum ben Rufus ile USB belleğe ISO olarak yazdırmıştım.

1-) Lisansım gider mi?
2-) Lisansımın Microsoft hesabına bağlı olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?
3-) Format sonrası dosyaları OneDrive gibi bulut depolama programlarına yedeklemesini sağlam bir şekilde nasıl yapabilirim?
4-) En güncel ISO dosyasını nasıl indirebilirim?
Bu siteden hiç endişe duymadan geçebilirsiniz.

1-) lisansım gider mi?
2-) lisansımın Microsoft hesabına bağlı olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?
3-) format sonrası dosyaları OneDrive gibi bulut depolama programlarına yedeklemesini sağlam bir şekilde nasıl yapabilirim?

İlk iki soruya cevap veremiyorum ancak.
3)kurulum esnasında zaten bir aşamada soruyor yedekleme istiyor musunuz diye oradan evet derseniz otomatik yedekleme açılır.
4)Microsoft'un resmi sitesinden.
5)hayır

1-) lisansım gider mi?

1-Lisansın gitmiyor.
2-Lisansın hesabınla alakası yok. Windows'u kurduktan sonra özelliklerden bakabilirsiniz.
3-harici bir disk ile yedekleyebilirsiniz.
4-Arkadaş yukarıda siteyi atmış.
5-ISO dosyası ile yüklemek daha iyi diyorlar. Birkaç yöntem daha mevcut sanırım ama pek bilmiyorum ben Rufus ile USB belleğe ISO olarak yazdırmıştım.

Çözüm

Geri
Yukarı