Çözüldü Temiz kurulum nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda virüs olduğu şüphesi üzerine temiz kurulum yapmak istiyorum nasıl yapacağım halihazırda Windows yüklü bu Windows'u nasıl sileceğim bir de USB belleğe bu bilgisayardan yazıp kursam virüs yine girer mi?

Çözüm
Windows 10'un ISO dosyasını bu siteden indirin.
Windows 10'u İndirin
Rufus programı ile indirdiğiniz dosyayı en az 8 GB olan bir USB belleğe yazdırın.
Yazdırma işlemi bittikten sonra USB belleğe virüs bulaşacağını sanmıyorum. Bulaşsa dahi tek yapacağı kurulum dosyalarını bozmak. Kurulum dosyaları bozulursa zaten kurulum çalışmaz değil mi?
BIOS'a girerek USB belleğinizi boot edin ve Windows'u kurun.
Windows'u kurmadan önce önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Sade bir kurulumdan sonra hepsi silinir.

Bu anlattıklarımdan bir şey anlamadıysanız aşağıdaki videoları dikkatlice izleyin.
Windows 10 USB hazırlama:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 10 kurulumu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olabildiysem sevindim 😊
Hayır virüs tekrar girmez. Temiz kurulum yapmak için Boot menüden format ekranını aç orada sana hangi diske kuracağını sorar diskleri seçip biçimlendir de sonra 0 olur içleri.

USB'yi bilgisayara takınca Kaspersky, Bitdefender gibi programlarla taratın. Sonra Windows'un iso dosyasını tarayıcı ayarlarından indirme konumunu değiştirerek USB belleğinizi seçin. Sizin bilgisayara girmeden doğrudan oraya inecektir. Sonra tekrar taratın o dosyayı virüs var mı yok mu diye. Yine oluyorsa veya hiç güvenmiyorsanız başka bilgisayardan indirin.

USB'yi bilgisayara takınca Kaspersky, Bitdefender gibi programlarla taratın. Sonra Windows'un ISO dosyasını tarayıcı ayarlarından indirme konumunu değiştirerek USB belleğinizi seçin. Sizin bilgisayara girmeden doğrudan oraya inecektir. Sonra tekrar taratın o dosyayı virüs var mı yok mu diye. Yine oluyorsa veya hiç güvenmiyorsanız başka bilgisayardan indirin.

USB'ye indirirse nasıl format USB'si hazırlayacak ki?

Ekstrem bir virüs olup BIOS'a falan bulaşmadıysa gidecektir. Ama sırf virüs için format atmanızı önermem, güzel bir av ile tarayın önce.

CS:GO'da Free hilelerden kullandım sırf nasıl bir şey diye ama eşleşmelide kullanmadım Bitcoin miner olabilir dedi arkadaşım pişman oldum Bitcoin olsa GPU %100 falan olur ma bende yok Kaspersky'la taradım bir şey bulmadı ama Windows Defender buldu ondan kaldırdım fakat hala CS hilesini gösteriyor silmeme rağmen en iyisi temiz kurulum dedim bende.
USB'ye indirirse nasıl format USB'si hazırlayacak ki?

Aynen nasıl olacak.

O zaman temiz kurulum ile yaparsanız gider gibi duruyor evet.
ISO dosyasını Rufus ile minimum 8 GB bir belleğe yazdırdıktan sonra USB üzerinden Boot etmeniz lazım. Sonrası "Next-Next-Next" :)

Bilgisiyarı aldığım zaman kurmuştum biliyorum ama şimdi içindekileri nasıl sileceğim SSD'yi nasıl sıfırlayacağım yani orada ki ekrandaki her şeyi sileceğim mi hani disk seçme ekranında.
Recep abinin hazırladığı format rehberini takip ederek yapabilirsiniz.
Rehber

Windows 8 bu ben 10 kullanıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı