Çözüldü Temiz kurulum yaparken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BozKurT1807

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sabah 4-5 gibi bilgisayarım açık ve oyundayken bir anda dondu ve kapatmak için mecburen açma kapatma düğmesine basılı tuttum. Ondan sonra bilgisayarım açılmadı ve artık açılırken iki kez BIOS ekranına bile geçemeden reset atıyor be üçüncü açılışında açılıyor. Açıldıktan sonra saatlerdir uğraşıyorum onarma işlemleri falan hiçbir şey fayda etmiyor sürekli hata veriyordu. En son bende artık göze aldım temiz kurulum yapmaya geçtim ama bu sefer de temiz kurulum yaparken dosyaları yükleme kısmında mavi ekran hatası aldım. İşin en garibime giden tarafı bilgisayar iki kez reset attıktan sonra açılması. Ekran kartı SSD ve HDD hariç donanımım daha birkaç aylık. Yardımcı olursanız sevinirim sorununu bulamadığım hatalar beni çok geriyor.

Çözüm
i7 10700k msi z490 8x2 16 GB RAM 650 W corsair Gtx 1060 6gb sistem bu ssd ve hdd devre dışı bıraktım sırasıyla düzelmedi. İşin en sıkıntılı yanı bilgisayar tek seferde açılmıyor artık o donmadan sonra kapandı ve açılırken üçüncü seferde açılıyor ondan sonra biosa veya kurulum yapmak için girebiliyorum ama herhangi bir şey yapmadığım zaman ise açılırken üçüncü seferde direk otomatik hata düzeltme ekranı geliyor ama o da işe yaramıyor.
Sorun RAM'deymiş, arkadaşlar. Garantiye gönderdim. Konu çözüldü yapabilirsiniz.
Sistem nedir? PSU da dahil olarak belirtin. Sırayla HDD ve SSD`yi devre dışı bırakarak deneyebilirsiniz.

i7 10700k msi z490 8x2 16 GB RAM 650 W corsair Gtx 1060 6gb sistem bu ssd ve hdd devre dışı bıraktım sırasıyla düzelmedi. İşin en sıkıntılı yanı bilgisayar tek seferde açılmıyor artık o donmadan sonra kapandı ve açılırken üçüncü seferde açılıyor ondan sonra biosa veya kurulum yapmak için girebiliyorum ama herhangi bir şey yapmadığım zaman ise açılırken üçüncü seferde direk otomatik hata düzeltme ekranı geliyor ama o da işe yaramıyor.
Sorun RAM'deymiş, arkadaşlar. Garantiye gönderdim. Konu çözüldü yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı