Temiz kurulumdan sonra driverların yüklü olması

Schwindlerch

Hectopat
Uzun süredir bilgisayar kullanmadığım için mazur görün saçmalayabilirim. Daha önce bilgisayara birkaç kez format attığımda her şey sıfırlanırdı touchpad çalışmaz wifia bile bağlanmazdı(sanırım) veya da NVIDIA Denetim Masası falan giderdi. Az önce temiz kurulumdan sonra hepsi çalışır vaziyette hiçbir şey yapmadığım halde. Sorum şu ki ben mi yanlış hatırlıyorum ve Monster'ın verdiği hazır driverları kurmam gerekir mi? Şu görseldekileri. Veya da manuel olarak hangi driverları kurmam gerekir kesin gerekli.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süredir bilgisayar kullanmadığım için mazur görün saçmalayabilirim. Daha önce bilgisayara birkaç kez format attığımda her şey sıfırlanırdı touchpad çalışmaz wifia bile bağlanmazdı(sanırım) veya da NVIDIA Denetim Masası falan giderdi. Az önce temiz kurulumdan sonra hepsi çalışır vaziyette hiçbir şey yapmadığım halde. Sorum şu ki ben mi yanlış hatırlıyorum ve Monster'ın verdiği hazır driverları kurmam gerekir mi? Şu görseldekileri. Veya da manuel olarak hangi driverları kurmam gerekir kesin gerekli.

Eki Görüntüle 1383517

Windows zaten kendi kendine yüklüyor ama bazen chipset ve ekran kartını ses kartını eski sürümünü yüklüyor onun senin kendi sitesinden indirmen daha doğrudur.

6:26 sonrasını takip edebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada farkı yaratan asıl olay, format sırasında internete bağlı olup olmamak. Eğer formattan sonra internete bağlı olmazsanız Windows 11 bile kursanız hala birçok sürücü eksik olacaktır. İnternete bağlandığınızda Windows eksik sürücüleri otomatik olarak yükler.

Bana kalırsa ilk kurulumu çevrimdışı yapıp, birtakım sürücüleri elle kurmak daha sağlıklı bir deneyim sunuyor. Özellikle dizüstü gibi OEM üreticilere bağlı olan cihazlarda üreticinin sunduğu sürücüler, cihazlara özel değişiklikler barındırabildiği için Windows Update'den gelecek sürücüler yerine onları tercih etmek daha iyidir.

Dizüstü bilgisayarlarda genellikle Bluetooth ve Touchpad sürücüleri can sıkıcı oluyor. Bunları kurmanızı öneririm.

Geri
Yukarı