Çözüldü Temizledikten sonra PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rıdemistaken

Hectopat
Yer
Ankara
Öncelikle selamlar, bilgisayarımın parçalarını temizlemek için söktüm ve temizledim sonra kabloları falan geri taktığımda PC açılmıyor. Prize taktığımda klavye ve mouse un ışıkları yanıyor monitör geliyor fakat kasaya güç gitmiyor.Kablo takarken bir hata yapmış olabilir miyim ?

Dosya Ekleri

• 15851384026718837962448441236939.jpg
    15851384026718837962448441236939.jpg
    2,3 MB · Görüntüleme: 113
Çözüm
Toplama bir bilgisayarınız varsa böyle gözükür
maxresdefault.jpg

fp_header.jpg

Genelde de dağılımı böyle olur ama bazı anakartlarda az da olsa değişebiliyor.
Burda gösterdiği 6 ile 8 pinleri arasına tornavida ile dokunun.
Öncelikle selamlar, bilgisayarımın parçalarını temizlemek için söktüm ve temizledim sonra kabloları falan geri taktığımda PC açılmıyor. Prize taktığımda klavye ve mouse un ışıkları yanıyor monitör geliyor fakat kasaya güç gitmiyor.Kablo takarken bir hata yapmış olabilir miyim ?
Ön panel kablolarını yanlış takmış olabilir misiniz?

Portları tam takılmamış olabilir kontrol etmeni tavsiye ederim, kablo girişlerini de kontrol etmelisin ayrıyetten BIOS pilini kontrol etmelisin böyle bir işlem yapmadan önce kasanın fotoğrafını çekmek sana çok faydalı olabilir.

Ön panel kablolarını yanlış takmış olabilir misiniz?

Galiba olabilirim fakat tam olarak nereye takacağımı bilmiyorum.
Portları tam takılmamış olabilir kontrol etmeni tavsiye ederim, kablo girişlerini de kontrol etmelisin ayrıyetten BIOS pilini kontrol etmelisin böyle bir işlem yapmadan önce kasanın fotoğrafını çekmek sana çok faydalı olabilir.
Bir dahaki sefere aklıma olur.
Bir dahaki sefere aklıma olur.

Galiba olabilirim fakat tam olarak nereye takacağımı bilmiyorum.
Bilgisayar prize takılı iken ön panel pinlerinin aralarına tornavida ile dokunun. Doğru pinleri birleştirince tepki verirse ön panel kablolarını yanlış takmıssınızdır. Doğru pini bulmak için anakartın kullanım kılavuzuna bakın.

Bilgisayar prize takılı iken ön panel pinlerinin aralarına tornavida ile dokunun. Doğru pinleri birleştirince tepki verirse ön panel kablolarını yanlış takmıssınızdır. Doğru pini bulmak için anakartın kullanım kılavuzuna bakın.

Ön panel pininden kastınızı pek anlamadım ve anakartımın klavuzunu bulamadım.

Toplama bir bilgisayarınız varsa böyle gözükür
maxresdefault.jpg

fp_header.jpg

Genelde de dağılımı böyle olur ama bazı anakartlarda az da olsa değişebiliyor.
Burda gösterdiği 6 ile 8 pinleri arasına tornavida ile dokunun.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı