Çözüldü Temizlik sonrası bilgisayar siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RebelGO

Hectopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarıma ayrıntılı bir temizlik yapmak istedim ve kasanın çoğu yerini dağıttım. Ön kapağı çıkartırken anakarta giden soketleri de çıkarmak zorunda kaldım. Daha sonra rahat takabilmek için ekran kartını söktüm. Bütün işlemler bitince eksiksiz bir şekilde bilgisayarı geri topladım. Ancak bilgisayarın tuşuna bastığımda fanlar çalışıyor ama siyah ekranda kalıyor. Daha sonra DRAM ışığının sürekli olarak beyaz yandığını fark ettim. Sorunu nasıl çözebilirim?

Özelliklerim
  • MSI A320M Pro-VH
  • G.Skill 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce 1050 Ti
  • AMD Ryzen 3 1200

Ramlerinizin düzgün ve tam oturduğundan emin olduktan sonra bilgisayarı çalıştırın aksi taktirde siyah ekran verecektir eğer eminseniz oksitlenmiş olabilir açıkcası ben ıslak mendille silip zarar vermiyecek şekilde sonra temiz bir havlu ile temizleyip taktığımda tüm problemler düzelmişti BIOS pilinden kaynaklı değildir genellikle RAM'lerden kaynaklıdır yahut olmaz ise ekran kartınızı kontrol edin.

Her belleği tek tek deneyin, farklı bir tepki alıyor musunuz bakın daha sonra aynı işlemi slotlar için de deneyin. Durma göre ne olduğu yorumlanabilir.

Aynı sorun bende de oluyordu RAM'leri yerine oturtup üstüne uygulayabildiğiniz kadar güç uygulayın.

Hocam bios pilini söktüm ram ı çıkarıp geri düzgünce oturtum yerine bilgisayar normal bir şekilde açıldı yardımlarınız için çok teşekkürler
Hocam RAM i ve bios pilini söküp yeniden taktım şimdide Windows başlangıçta açılırken aşırı derecede yavaş ve kasarak açılıyor.

Hocam BIOS pilini söktüm RAM'ı çıkarıp geri düzgünce oturtum yerine bilgisayar normal bir şekilde açıldı yardımlarınız için çok teşekkürler.
Hocam RAM'i ve BIOS pilini söküp yeniden taktım şimdi de Windows başlangıçta açılırken aşırı derecede yavaş ve kasarak açılıyor.

RAM'lerden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum format atarsanız düzelebilir belki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı