Çözüldü Temizlik yaptıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LEFT

Hectopat
Arkadaşlar, bilgisayarım çok tozlanmıştı. Nemli mikrofiber bez ile fanları sildim, bilgisayar çalıştı ama görüntü gelmedi. BIOS pilini söktüm ve taktım, ekran kartını söktüm, RAM'lerin yerlerini değiştirdim fakat görüntü gelmiyor. Ne yapmalıyım?

Çözüm
RAM'lerin sarı renkli kısmını siyah çiplere dokunmadan silgi ile sil ve tak açılacak.
Önce bir RAM'i tak açmaya dene sonra diğerkini tek tak açmayı dene. Am silgiyle hafice sil olacak.
Monitörü kasanın arkasında hangi sokete taktın ? biraz daha kontrol et ayrıca ekran kartının kablolarını iyice taktın mı ?
Monitor açılıyor ama siyah ekranda mı kalıyor ? yoksa monitörde hiç hareket mi yok ?

Bios pilini dikkatlice kontrol et.

Monitörü kasanın arkasında hangi sokete taktın ? biraz daha kontrol et ayrıca ekran kartının kablolarını iyice taktın mı ?
Monitor açılıyor ama siyah ekranda mı kalıyor ? yoksa monitörde hiç hareket mi yok ?

Bios pilini dikkatlice kontrol et.
BIOS pilini 2 defa denedim. Monitörü ilk önce ekran kartına taktım, gelmedi. Sonra anakarta taktım yine gelmedi. (işlemcim APU)

Evde fazladan BIOS pili olduğunu düşünmüyorum fakat şunu dene BIOS pilini çıkartıp halıya 30 saniye boyunca sürt ısınsın biraz tekrar tak birazcık elektriklenecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı