Temizlikten sonra ekrana görüntü gelmiyor

Sezear

Centipat
Dün bilgisayarı açtım ve diş fırçasıyla sadece fanların arasini ve ekran kartı fanını temizledim her şeyi taktım yerine vee sonuç PC'ye görüntü gelmiyor internette biraz araştırma yaptım ve sunulan tüm çözümleri denedim RAM'lari çıkarıp takma, yerlerini değiştirme, ekran kartını çıkartıp takma-onboardda çalıştırma, BIOS pilini çıkartıp takma gibi ama nafile kablolar da sağlam sinyal sesi de geliyor fakat görüntü yok ve ayrıca PC'yi güçten kesmezsem mouse, klavye ve üzerindeki bazı işıklar sönmüyor ne yapacağimi bilemedim PC-Casper Neo

Kasaya gelen gücü kesin, kasanın açma kapama tuşuna 5-6 kere arka arkaya basarak statik elektrik boşaltın. Kasa içinde uygulama yapacaksanız her defasında bu işlemi yapıp ondan sonra sökme takma ve temizlik yapın.
Şimdi yine statik boşaltın ve bundan sonra bellekleri, ekran kartını söküp yerlerine tekrar doğru ve sağlam şekilde oturduklarına emin olarak takın. Kablolamayı da olası yanlış yada tam oturmamış pinler var mı diye kontrol edin.

Bilgisayarı diş fırçası ile temizlemenizi size kim söyledi?

Diş fırçasının ne tür bir zararı olabilir ki? Açıklar mısın bilelim bizde. @Sezear temizlenmesi gerektiği gibi temizlemişsin onda sorun yok. Ekrana görüntü gelmiyor ise hala tüm donanımları anakarttan ayır. 2 adet RAM kullanıyorsan teker teker takıp görüntü almayı dene. Tüm bağlantılarını doğru şekilde yaptığından emin ol.

Şu an denedim ve hâlâ görüntü yok kafayı yiyeceğim
Diş fırçasının ne tür bir zararı olabilir ki? Açıklar mısın bilelim bizde. @Sezear temizlenmesi gerektiği gibi temizlemişsin onda sorun yok. Ekrana görüntü gelmiyor ise hala tüm donanımları anakarttan ayır. 2 adet RAM kullanıyorsan teker teker takıp görüntü almayı dene. Tüm bağlantılarını doğru şekilde yaptığından emin ol.
Maalesef aynı hâlâ

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı