9. sınıfı geçmek için ortalamanın kaç olması gerekir?

benazat

Centipat
Daha fazla  
Merhaba lise 9.sınıfa gidiyorum, ilk dönem ortalamam 45 ikinci dönem derslerime odaklanmaya başladım şu an 1.yazilıları olduk ve şu an ortalamam 55. geçmem için 2.sınavlarda kaç yapmam gerekiyor?

Yanlış bilgi
En az 55 tutturmanız lazım ve en fazla 2 dersten zayıfınız olabilir yoksa kalırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
50 üstü ortalama, 4 ve daha üstü dersten kalmamanız gerekiyor.

En az 55 tutturmanız lazım ve en fazla 2 dersten zayıfınız olabilir yoksa kalırsınız.
2 veya 3 dersten zayıfı olursa sorumlu geçer diye biliyorum.

Yıl sonu 4 dersten veya daha fazla sayıda dersten kalmamanız gerekiyor. En fazla 3 dersten kalabilirsiniz. Eğer 4 dersten az sayıda dersten kaldıysanız bu sefer ortalamaya bakılıyor. Eğer 1. ve 2. dönem ortalamanızın ortalaması 50`den düşükse kalıyorsunuz. Yüksekse ve bazı derslerden kaldıysanız sorumlu geçiyorsunuz.

Başka? Az araştırın hocam ya, milletten duyduğunuz saçma sapan şeylere inanmayın. Sorunun cevabına gelecek olursak, 4 dersten zayıfın olursa kalıyorsun ortalaman kaç olursa olsun. 50'nin üstünde olup hiçbir dersten kalmayan birisi kalmaz ama.

3 hakkınız var hocam.

Cümle sonuna "." koyulur bu arada.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı