%Temp% klasörü 50 GB çıktı

Wolynx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun zamandır bilmediğim bir nedenden dolayı büyük bir dosya ya da oyunun sistemimde fazlasıyla alan kapladığını düşündüm. Bir ara Windows mu acaba bu kadar yer kaplayan diye düşünmedim değil.

Az önce %temp% dosyasını sileyim dedim var karşıma 47,9 GB veri çıktı. Çok fazla dosya olduğundan hangisinin en fazla alanı kapladığını tespit edemedim. Bu kadar fazla gerekli/gereksiz dosyanın oluşmasının nedeni nedir ?

Son düzenleme:
Uzun süre temizlememiş olabilirsiniz. Oradaki dosyalar programların artıklarıdır. Silebilirsiniz. %temp% klasörünün içine girip CTRL+A basın ve silin. Ayrıca % işaretsiz temp klasörünü ve prefetch klasörünü de temizlemeyi unutmayın. Bunları da Windows+R'ye basıp çalıştıra yazarak açabilirsiniz.

Ben genelde Adobe Premiere, Effects programlarında proje üzerinde çalıştığımda ön bellek olarak çok yüksek miktarlarda gereksiz dosya çıkıyor o klasörde. Bu gibi fazlasıyla önbellek alan programlar kullanıyorsanız bir kaç günde bir temizlemenizi, aksi takdirde haftada bir öylesine bakmanızı öneririm.

Hocam oyun indirince orası çok fazla doluyor. 10GB'lik Zula adlı oyunu indirdiğimde 5GB'si Temp'de oluyor nerdeyse.

Ben genelde Adobe Premiere, Effects programlarında proje üzerinde çalıştığımda ön bellek olarak çok yüksek miktarlarda gereksiz dosya çıkıyor o klasörde. Bu gibi fazlasıyla önbellek alan programlar kullanıyorsanız bir kaç günde bir temizlemenizi, aksi takdirde haftada bir öylesine bakmanızı öneririm.
Evet uzun zamandır Python, After Effects, Premiere, Photoshop gibi programları kullandım. Bunların belki etkisi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı