Temp klasöründeki garip klasörler

102035

Kilopat
Makaleler
1
C:\Windows\Temp klasöründe:
C:\Windows\Temp\tmp0000039b\tmp00000000 adlı dosya mevcut.
Aynı şekilde C:\Windows\Temp\tmp00000404\tmp00000000 burada da mevcut. Nedir bu ne olduğu belirsiz dosyalar ve klasörler?
Klasörü silmeye çalıştığım zaman silemiyorum, Adminstrators size izin vermelidir diyor ancak dosyayı sildikten sonra klasörü silebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar geçici dosyalardır. Sistem ve programlar tarafından geçici olarak depolanan dosyalar Windows tarafından temp klasöründe saklanır. Bunları silmende herhangi bir sakınca yoktur.

Bunlar geçici dosyalardır. Sistem ve programlar tarafından geçici olarak depolanan dosyalar Windows tarafından temp klasöründe saklanır. Bunları silmende herhangi bir sakınca yoktur.
Onu biliyorum zaten. Klasörleri silmeye çalışırken Administrators size izin vermelidir diyor ancak klasörün içindeki dosyayı silmeye çalıştığım zaman siliyor. Sebep?

Peki bu tmp klasörleri eskiden yoktu, neden gelmiş olabilir? Temp'i açtığım zaman tesadüf mü anlamıyorum ama hep birkaç dakika önce gelmiş oluyor oraya. Ya da kendini yeniliyor sürekli bilemiyorum. Bitdefender'da silemiyor :/ Tek çare o program herhalde.
Lütfen TFC'nin Windows 8.1 veya 10'da kullanım için uygun olmadığını unutmayın:dikkatli:
Uygun değil derken neyi kastettiniz?

TFC'nin güncellemesi gelmedi fakat Windows 10 ile de gayet uyumlu. Zaten yaptığı iş basit. Temp dizinlerini silmek.

Belirttikleriniz dizin değil aslında dosya. Uygulamaları çalıştırdığınızda veya bir uygulama kurduğunuzda temp dizinine eklerler. Çöp dosyalardır, sorun teşkil etmez.

Bu dosyalar bende de vardı ayrıca Anti-Virüs programımdan /TROJAN*****/TEMP/APPDATA...tmp000xxx.... diye uyarılar geliyordu her taramamda temp dosyasını boşalttım artık gelmiyor tabii tüm tmp dosyaları virüs değildir ama dikkatli olmakta fayda var ;)

Geri
Yukarı