Tencent Emülatör PUBG Mobile Ses ve Görüntüde Takılma Sorunu

Dyt.Syt.Yvz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

2016 yılında aldığım MSI GL62 6QD 079xTR model bir notebook um var. Technopat incelemesinde görüp fiyatı keseme uyduğu için almıştım. PUBG Lite ve Tencent emülatör ile PUBG Mobile oynuyorum genellikle. Oyun esnasında kısa süreli ses ve görüntü takılıyor (dırrr. Dızzz. Dzttt. Gibi sesler çıkıyor takıldığında) 0,5 - 5 sn aralığında değişiyor bu durum ve sonrasında oyun devam ediyor. PUBG Lite'da bu takılma sorununu yaşadığımı hatırlamıyorum genellikle emülatör de oluyor. Windows 10 1909 sürümüne güncelledim. NVIDIA driver güncellemesi gönderdikçe güncelliyorum. BIOS güncellemesi de yaptım yakın zamanda. Windows bellek tanılama aracı ile belleği tarattım bir şey çıkmadı. Oyun oynarken Turbo fanları açıyorum mutlaka sıcaklık 55-60 larda dolanıyor çünkü CPU ve GPU kullanımı çok yüksek değil. PUBG Lite'da genellikle 67 derecede CPU GPU en fazla 70'i gördüm. Kısacası bu takılmanın sebebini bulamıyorum bir türlü. Sistem ve oyunlar M.2 NVMe SSD'de kurulu. SSD sonradan taktım takılma sorunu devam ediyor. Ürünün garantisi de bitti. Oyun esnasında can sıkıyor. Oyunlar harici takılma olmuyor.

Ürün inceleme videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG Mobile'ı kendi emülatöründen oynuyorsanız, tamamen bilgisayardan kaldırıp, artıklarını da temizleyip tekrar kurmayı deneyin. Güncelleme geldiğinde falan genelde sapıtıyor çünkü. Emülatör kaynaklı problem olduğunu düşünüyorum.

hocam işlemciniz oyun için yeterli - eğer işletim sisteminiz hdd kurulu ise win10 işletim sistemi kullanıyorsanız c diske sağ tıklayıp özellikleri araçlar denetle ye tıklayın ve sürücüyü taratın . daha sonra yine aynı sekme altında en iyi duruma getir seçeneği var burdan bilgisayarda görünen disklere birleştirme yapınız ... ayrıca bios ayarlarından işlemci ile olan bölümde virtualization gibi bir seçenek var yani sanallaştırma bunu enable yapın ... pubg ayarlar için laptopunuzun özelliklerine göre tavsiyem MOTOR bölümü işleme AKILLI MOD düzgünleştirme KAPAT hafıza OTOMATİK işlemci OTOMATİK çözünürlük 1366 x 768 dpi 240 veya 160 akıcı bir oyun için tavsiye ederim ... 360 veya 480 modlarını deneyin oyun akıcılığında problem olmaz ise en yüksekte bırakmanızı tavsiye ederim . oyun bölümünde HD 1080 Görüntü kalitesi HD olarak düzenleyin ve emulatörü yeniden başlatın ... oyun içi grafik ayarlarında görüntü kalite hd kare hızı en yükseğe getirin ... eğer yine ses te bazen takılmalar yaşıyor iseniz mekanik diskinizi ssd ile yenilemenizi tavsiye ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı