TEOG 1 İçin Yayın Evi Önerisi

Fazla bilgim yok ama Tonguç Akademi iyi diyorlar. Ben Lise 3 sınavlarına felan da oradan çalışıyordum. :D
Tonguç çok kolay, 10 yanlış civarı için iyi ama yükseklere oynayacaksa kolay gelir. (Ama bir soru bankası zordu arkadaşımda vardı adını unuttum)
Biltest soru bankası ve yaprak testini öneririm. (Ama biraz bekle okulun alır büyük ihtimal) Okulun alırsa, sayısalda Palme, sözelde de Tudem al. (Sayısalda Palme ilerledikçe zorlaşıyor bir bak zor gelirse daha kolaylara yönel Sözünözü vs gibi.) Türkçe'de zorlamak istersen de Karekök al.Ben önerdiklerimle çalıştım toplam 1 yanlışım çıktı. Puanım da 497.9756. İstersen tam liste atabilirim hatırladığım kadarıyla.

Sınavlara hazırlandığım dönemde en büyük hatamın en zor yayınevlerini tercih etmek olduğunu görüyorum. Ara sıra da olsa bazı soruları çözemediğinizde motivasyon kaybı gerçekten oluyor. Ve sınava girdiğinizde yalpalıyorsunuz. Anlık bir duraksama oluyor. Kolay sorulara gereğinden fazla zaman harcıyorsunuz vs.
Dolayısıyla Biltest, Palme, Martı, Çözüm öneriyorum. Derslere göre değişkenlik gösterebiliyor tabii ki...

Dostum ben de bu sene TEOG'a girdim. İlk sınavda eşeklik yapıp 4 yanlış yaptım ama ikinci sınavda yanlış yapmadım. Sana önerim ilk sınav aşırı derecede önemli. İlk sınavda full yapan 900 kişi iken ikinci sınavda 17K(?!!?) kişiye çıktı full yapan sayısı. Sınav çok kolay ama gerçekten çalışman gerekiyor. Sene boyunca hiç ara vermeden çalışmaya alıştır kendini:) İlk sınavda iyi yaparsan zaten ikinci sınavda da motive olup iyi yaparsın. Herkes sınavın ciddiyetini ikinci dönem kavrıyor. Bu arada asıl soruna gelirsek ders kitabına en yakın kitabı al derim. Fazla zorlamaya gerek yok FDD falan. Ders kitabını yalayıp yutarsan ve tüm soru tiplerini öğrenirsen full yaparsın merak etme:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı