TEOG Puan Yetiyor Ama Yüzdelik Dilim yetmiyor

Aynı sorun bendede var 488,88 aldım istediğim okul 482 ama yüdelik dilim yüzünden girermiyim bilmiyoru okul 1.90 ben 2.17

Lise ya da üniversitelere puanla girilmiyor. Sıralama ile giriliyor. İsterseniz 499 puan alın, sıralamada sizden öncekiler o liseyi doldurursa giremezsiniz. "Benim puanım her yere yetiyor amaaaaaa" der ve şebek gibi kalırsınız ortada. Puana göre tercih yapılmaz. Taban sıralamaya göre lise, üniversite tercihi yapılır. On milyon defa yazdım bunu başka konularada. Ben bıktım yazmaktan siz bıkmadınız anlamamaktan. Sen istediğin kadar puan yap, senden daha iyi puan yapanlar varsa o liseyi tercihinde yazanlar ilk önce girecek. Bu şekilde sıralamaya bakılarak okul okul doldurulacak.

Bu yıl katılım daha düşük olduğu işin liselerinde yüzdelik dilimi artacak. Örneği yüzdelik dilimi %2.72 geçen sene olan bir kişi ile şimdi %2.98 ile aynı. aradaki fark sayı artıkça değişir yani aradaki fark 0.36 ise %12 de 1.5-2 gibi %12 = %10 %24 = %20. Yani geçen seneye göre böyle düşünün. Yüzdelik diliminizi verdiğim bilgilere göre alın.

Not: Bu bilgileri bir hocam verdi.

Ben E-Okul'a baktım YEP'e gore yerlestırılecektır diyor. Girin bakın hatta not olarak diyor notunuza bakıldıgı yerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada kimse geleceği görmüyor. "Girer miyim?" diye sorular sormak bana saçma geliyor. Puanla tercih yapmayacaksınız. Sizin diliminiz kaçsa ona göre tercih yapacaksınız. MEB soruları basit sordu, herkes de bu nedenle yüksek aldı. Dilimlerde de çok fazla bir değişim yaşandı.

Kardeşim bir yerde haklısın. Çünkü dilim puana göre hesaplanır. Bu yüzden öyle diyor. Ben 471 aldığımda dilimim 4.13'tü. Şu an 475'in bile dilimi 6 olmuş. Dilimle de şunu söyleyeyim. 4.13'le nakilde 3.13'e girdim. Herkes o kadar şanslı olamayabilir :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı