(Teori) Japon animelerindeki insanların hepsinin aslında kedi olması!

dyingme

Hectopat
Daha fazla  
Bugün öğrendiğim ve çok hoşuma giden bir teoriyi paylaşıyorum, Japon animelerindeki o koca gözlü şirin insanların hepsi aslında kedi!
Aşağıdaki görsel ve video bunun ispatlarından sadece birkaçı. Japon'lar gerçekten bu işi biliyor! :)

1692200273308.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
“Hepsi aslında kedi!” demek biraz iddialı bir tanım değil mi hocam? O koca gözler, yüz hatları, insan dışı tatlı tasarımlar (ki bu da her anime için geçerli değil) kedilerden esinleniyormuş. Hepsi de değil ama. Attığınız fotoğraftaki karakter Yui’nin olduğu anime zaten “tatlılık” üzerine kurulu bu yüzden o kadar tatlı karakterleri kediler gibi insandışı “tatlı” varlıklardan esinlenerek yaratmışlar
IMG_6344.jpeg

Onun dışında tatlılık ile, dolayısıyla kediler ile alakası olmayan yapımlar da var. Her anime karakteri kediler örnek alınarak tasarlanmıyor yani. Örnek: Vagabond’dan Musashi:
IMG_6345.jpeg
IMG_6346.jpeg

Hocam bu sadece kedilerin ve animelerdeki karakterlerin gözleri büyük diye atılan bir teori. Sadece bir çizim tarzı bu.
Resim ve çizim teknikleriyle ilgilendiğim için bana çok mantıklı geldi, sadece büyük göz değil, yan profilden kedi imajı vermesi, sinirlendiklerinde ağızlarını çok büyük açmaları ve köpek dişlerinin aynı kedilerinki gibi çizilmesi falan, aslında epey bir benzerlik var.

Aslında teori değil. Çoğu kişi böyle olduğunu düşünüyor ama her anime için geçerli değil. Bazı animelerdeki karakterlerin kedilere benzetilerek çizildiğini duymuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı