Tercümanlık yapılır mı?

Doğru söylüyorsunuz, ileride daha çok yol var, şimdiden pes etmek doğru olmaz. İşte ama okadar rekabet içinde hangi mesleği seçeceğim, bu kararı vermek çok zorluyor beni.
Rekabet girdiğin her meslekte olacaktır dünyanın düzeni böyle. Fotoğrafçı ya da mühendis de olsan rekabete maruz kalacaksındır. Pes etmediğin sürece yenilmiş sayılmazsın devam.

Rekabet girdiğin her meslekte olacaktır dünyanın düzeni böyle. Fotoğrafçı ya da mühendis de olsan rekabete maruz kalacaksındır. Pes etmediğin sürece yenilmiş sayılmazsın devam.
Teşekkür ederim hocam, biraz da olsa motive ettiniz beni😊

Kesinlikle yazılım. Zaten bolca ingilizce isteyen bir meslek ben olsam bunu göz önünde bulundurarak yazılım seçerdim.
Yazılımcılık hakkında ne yalan söyleyeyim en ufak bilgim yoktur, tek bildiğim ingilizce kodlar yazmak.Nedenini de söylermisiniz hocam yani başarabilir miyim,önü açık bir meslekmidir veya?

Yazılımcılık hakkında ne yalan söyleyeyim en ufak bilgim yoktur, tek bildiğim ingilizce kodlar yazmak.Nedenini de söylermisiniz hocam yani başarabilir miyim,önü açık bir meslekmidir veya?
Sırf yazılımın önü açık diye size hiç hitap etmemesine, sıfır bilginiz olmasına rağmen seçmek ne kadar doğru tartışılır. Birnevi popüler kültür köleliği oluyor bu. Cidden seviyor musunuz bu işi?

Tabii ki önü açık bir meslek. Bilgisayarlara ilginiz varsa herkesin yapabileceği bir şey. Başarıp başaramamak size kalmış ama bence başarırsınız. Çalışırsanız başarılı olursanız çalışmazsanız sap bile olamazsınız. Göz korkutmasın ama yazılım youtubeden bile öğrenebiliyorsunuz günümüzde yada derslerle kurslarla. Bir kere kavrarsanız kolay her şey. Evde bilgisayarınız varsa araştırın derim ve ingilizceniz kuvvetliyse.

@Blackbeard @drjacob @AnotherJourney @Poseidon0029
Açıkcası verdiğiniz cevaplar beni biraz bu işe başlamadan düşündürdü, çok doğru diyorsunuz aslında. İngilizce artık hem klasik bir dil olmaya başladı ve üst düzey bir ingilizce olmadığı sürece iş bulabilmekte bir hayli zor olacaktır.
Yazılımcı olan adam aç kalmaz derler genelde ama kendimi sürekli geliştirmem lazım doğru söylüyorsunuz,artık çok popüler bir meslek oldu ve rekabet de arttı.
Ne yalan söyleyeyim,iş bulabilmek bu devirde gerçekten zorlaştı işin doğrusu.
Devlet kadrosu düşünmüyorsan özelde çok deli paralar kazanabilirsin ama açta kalabilirsin bu bir gerçek. Biraz ne istediğinle alakalı ben garantici adam olduğum için devletten başkasına itimat etmiyorum.

Sırf yazılımın önü açık diye size hiç hitap etmemesine, sıfır bilginiz olmasına rağmen seçmek ne kadar doğru tartışılır. Birnevi popüler kültür köleliği oluyor bu. Cidden seviyor musunuz bu işi?
Bilgi almak istedim sadece, hiç görmediğim bir işe seviyorum veya sevmiyorum demek çok doğru olmaz bence.

Devlet kadrosu düşünmüyorsan özelde çok deli paralar kazanabilirsin ama açta kalabilirsin bu bir gerçek. Biraz ne istediğinle alakalı ben garantici adam olduğum için devletten başkasına itimat etmiyorum.
Açıkçası özel düşünüyorum, pek memur olma hayalim olmadı.

Bilgi almak istedim sadece, hiç görmediğim bir işe seviyorum veya sevmiyorum demek çok doğru olmaz bence.
Bende onu diyorum hiç bilgi sahibi olunmayan işi seçmek bence sakıncalı biraz. İnsanın biraz içinde seçeceği işe karşı bir tutku olmalı kanımca. Yani zorla değil isteyerek yapmalı işini. Bir laf var yanlış sınav 1 seneyi yanlış üniversite 4 seneyi yanlış meslek 40 seneyi alır diye.

Bende onu diyorum hiç bilgi sahibi olunmayan işi seçmek bence sakıncalı biraz. İnsanın biraz içinde seçeceği işe karşı bir tutku olmalı kanımca. Yani zorla değil isteyerek yapmalı işini. Bir laf var yanlış sınav 1 seneyi yanlış üniversite 4 seneyi yanlış meslek 40 seneyi alır diye.
Yani çok doğru söylüyorsunuz hocam, genelde duyduğum bir laf var, sevdiğin işi yapınca vakit çok hızlı geçer, yani hem eğlenirsin, hemde paranı kazanırsın.
Çok mantıklı bir fikir öğrendim sizden de hocam, bir işe başlarken önce ben bu işi sevip sevmediğimi öğrenmem lazım, işi öğrenmeye başlamadan önce. Çok teşekkür ederim size 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı