Çözüldü Teredo uygun bulunmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ConquEsTT

Hectopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 oynunu online oynayamıyorum. Diğer gönderilerdeki işlemleri ve Microsoft çözümlerini eksiksiz yaptım, yine de sorun düzelmedi. PC'de yüklü değil.

asdasd.PNG

Yardımcı olabilen var mı ?

Çözüm
Windows sürümünüz nedir?
Windows 10 kullanıyorum. Sorunu dün itibariyle bir kodu değişerek ve bayağı bi deneyerek çözdüm. Benim gibi her yolu deneyip sorunu çözülmemiş arkadaşlar anlatacaklarımı sırası ile yapsın umarım sorunları çözülür.

Öncelikle komut istemini yönetici olarak açıyoruz.
Aşağıda ki 4 kodu sırası ile çalıştırıyoruz burdaki amacımız IP'yi bizim belirlememiz.

netsh interface Teredo set state disable

Bu kodu yazdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Kod:
netsh interface teredo set state type=enterpriseclient
netsh interface Teredo set state servername=win10.ipv6.microsoft.com
netsh interface Teredo show state

Not:Eğer bunları yaptınız ve yine olmadıysa bu kodu deneyin.

netsh interface Teredo set state servername=win10.ipv6.com

Son olarak netsh interface Teredo show state kodunu yazdığınızda görüntü aşağıdaki gibi olmalıdır.

asdzxc.PNG
Hala benzer sorunu yaşıyorum ve teredoyu açma kapamayla bile gizli aygıtlarda kendisini göremedim.

Kod:
Type: Enterpriseclient
Server Name: win10.ipv6.com
Client Refresh Interval: 30 seconds
Client Port: Unspecified
State: Offline
Error: None

Bende bu yazıyor dikkat edin state offline her şeyi yaptım ama bu düzelmedi nasıl state Online olacak?

Selam millet ben bütün yolları denedim TEREDO olayında NAT türü katı oldu önceden TEREDO uygun bulunamıyor oluyordu şimdi arkadaşın verdiği yöntemle oldu ama yine oyuna girince sunucuya bağlanamıyor yani aynı hatayı verdi sonra DNS değiştirmeyi karar verdim fakat yine başarısız benim bilgisayarıma WİNDOWS 2004 güncellemesi geldi güncellesem düzelir mi fakat 2004 güncellemesinde oyun açılmıyor diyorlar ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim :)

Merhaba, dediğim şeyleri Windows Xbox uygulaması açıkken yapmanız gerekiyordu eğer açıktıysa aşağıda ki kodları sırasıyla çalıştırın ve tekrar deneyin. Güvenlik duvarının aktif olduğundan ve Windows'un Xbox uygulamasının açık olduğundan emin olun. VPN vb. harici yazılımlar varsa da kaldırıp denemenizi tavsiye ederim.

netsh interface teredo set state type=client
netsh interface Teredo set state servername=default

netsh interface Teredo show state // düzelmezse aşağıda ki kodları dene.

netsh interface Teredo set state servername=win1711.ipv6.microsoft.com
netsh interface teredo set state type=natawareclient

Bu kodların mantığını anlarsanız zaten işi deneye yanıla çözmüş olursunuz. Amaç default ayarlara getirip tekrardan Servername'i manuel belirlememiz ve teredoyu aktif hale getirmek.

netsh interface teredo set state type= // bu kodun sonuna Client, enterpriseclient, natawareclient yaparakta deneyebilirsin.

Ayrıca yine olmazsa yabancı bir site de geniş çaplı çözüm yolları sunmuşlar oraya da bakabilirsin.
Full Fix: Teredo

Verdiğiniz sitedeki IP yardımcısını açma işime yaradı gereksiz hizmet olarak görüp kapatmıştım açtığım anda hizmeti düzeldi teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı