Termal macun 80-90 derece olan işlemcinin ısısını düşürür mü?

Khzuri

Decapat
İşlemcim cok fazla ısınıyor. Örneğin ETS 2'de 80-90 derece oluyor. Haliyle fan deli gibi dönüyor. Termal macun yok ama siparşini verdim hafta sonu olduğu için elime pazartesi anca ulaşır sizce termal macun olmadığından mı böyle 80-90 derecelere ulaşıyor? Sipariş verdiğim termal macun Cooler Master yüksek performanslı HTK-002.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bilgisayarı alalı çok olduysa termal macun eskimiştir. Termal macun eskimesi ve fanların tozlanması derece artışında rol oynuyor.

Genel olarak termal macun yok mu ben mi yanlış anladım? Termal macun yoksa tabi öyle ısınır. Büyük fark yaratacaktır bende 15 derece bir fark yaratmıştı.

Soğutu olmazsa macun ne işe yarar Güzel bir soğutucu da almanızı öneririm..

20 derece gibi bir düşüş olabilir, tahminidir. Ama fark olacağına emin ol, doğru sür.

Fark olur da o macunun performansını pek sevmiyorum. Yine de 5-10 derece düşürür gibi geliyor. Keşke en azından MX-4 alsaydınız.

İşlemci soğutucun nedir acaba ?

Eğer bilgisayarı alalı çok olduysa termal macun eskimiştir. Termal macun eskimesi ve fanların tozlanması derece artışında rol oynuyor.
termal macun eskidiği için bende sildim daha kötü olmasın diye bilgisayarımı düzenli temizliyorum arkadaşımın bilgisayarı benimkinden eski ama anı oyunda onun işlemci ısınmıyor benimki ısınıyor tabi onun işlemcisinde termal macun var bu kadar fark yaratıyo mu termal macun
Laptop mu kullanıyorsunuz?
hayır masaüstü
İşlemci soğutucun nedir acaba ?
stok soğutucu ama iki tanede egzoz fan var

Dostum termal macunsuz işlemci çalıştırmak ızgara yakmaktan farksızdır. O şekilde kullanma , işlemciye zarar verebilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…