Termal macun buharlaşıyor

AnqeLW

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler!

2 hafta önce ekran kartımın üzerindeki termal macunu yeniledim fakat şimdi ekran kartımda çok fazla ısınma yaşadım (yük altında 98 dereceyi gördüm) PC eski olduğu için ve ekran kartı üreticisinin verdiği cevaba göre 95 dereceye kadar her şeyin normal olduğunu üstünün riskli olduğunu öğrendim. Termal macunu kontrol ettiğimde termal macunun otomatik olarak azaldığını gördüm. İşlemci de aynı durumdaydı fakat işlemcide ısınma yaşamıyorum. Termal macun kötü olduğu için olabileceğini düşündüm (HY510 kullanıyordum, 2W iletkenlik) bu nedenle Zalman ZM-STC8 sipariş ettim (8.3W iletkenlik).

Model olarak çok tanındık olmayabilir fakat yabancı kaynaklarda incelediğimde iyi bir macun olduğuna karar verdim. Arctic MX4 alacaktım fakat piyasa çok fazla sahtelik içerdiği için ve Teknobiyotik'te stok olmadığı için bunu almaya karar verdim. 2-3 güne geleceğini düşünüyorum, o zaman problemin kaynağının macunun kalitesinin olup olmadığını göreceğim.

Kısacası kullandığım termal macun otomatik olarak 2 haftada buharlaşıyor/azalıyor ve ekran kartı ısınmaya başlıyor. Bu durumun kaynağı nedir? Nasıl çözebilirim?

Ayrıca ekran kartım termal pad ile çalışıyordu ki bu termal macundan daha da kötü duruma getiriyordu yabancı kaynaklardan yaptığım birkaç araştırma sonucu bilgisayara bakır levha ilave ettim ve termal macun sürülebilir hale getirdim ilk başta durumlar çok iyiydi maksimum 84 dereceye çıkmıştı.

Laptop kullanıyorum.
Ekran kartım: ATI Mobility Radeon HD 5470.

Şimdiden teşekkürler!

Son düzenleme:
Öncelikle iyi günler!

2 hafta önce ekran kartımın üzerindeki termal macunu yeniledim fakat şimdi ekran kartımda çok fazla ısınma yaşadım (yük altında 98 dereceyi gördüm) PC eski olduğu için ve ekran kartı üreticisinin verdiği cevaba göre 95 dereceye kadar her şeyin normal olduğunu üstünün riskli olduğunu öğrendim. Termal macunu kontrol ettiğimde termal macunun otomatik olarak azaldığını gördüm. İşlemci de aynı durumdaydı fakat işlemcide ısınma yaşamıyorum. Termal macun kötü olduğu için olabileceğini düşündüm (HY510 kullanıyordum, 2W iletkenlik) bu nedenle Zalman ZM-STC8 sipariş ettim (8.3W iletkenlik).

Model olarak çok tanındık olmayabilir fakat yabancı kaynaklarda incelediğimde iyi bir macun olduğuna karar verdim. Arctic MX4 alacaktım fakat piyasa çok fazla sahtelik içerdiği için ve Teknobiyotik'te stok olmadığı için bunu almaya karar verdim. 2-3 güne geleceğini düşünüyorum, o zaman problemin kaynağının macunun kalitesinin olup olmadığını göreceğim. K

Isacası kullandığım termal macun otomatik olarak 2 haftada buharlaşıyor/azalıyor ve ekran kartı ısınmaya başlıyor. Bu durumun kaynağı nedir? Nasıl çözebilirim?

Şimdiden teşekkürler!

Kasanın içinde ek fanlar var mı? Hani şu egzoz fan falan onlardan yoksa taktırın.

Geri
Yukarı