Termal macun değişime ve laptop temizleme

C Callahan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İst
Bilgisayarımı alalı 1 yıldan 1 ay fazla oldu aşırı ısınmaya başladı. Bazen 91 dereceleri görüyor termal macun değişimi ve fan temizliği yapmak istiyorum hangi termal macunları önerirsiniz? Ve termal macun değişimini nerede yapabilirim? Ve bunun riskleri var mıdır? Ve son olarak da termal macun değişimi ve fan temizliği ne kadar tutar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmış olduğum Toshiba Satellite P50-B-116 model dizüstü bilgisayarın bakımı ve termal macun değişimi 40 TL kadar tutmuştu. Ben, Toshiba tarafından yetkilendirilmemiş bir teknik serviste yaptırmıştım. Birkaç ay çok ağır denebilecek oyunlarda bile 80 °C sıcaklığını geçmemişti.

Hangi termal macun kullandıklarını bilmiyorum. Ama bilgisayar epey bir rahatlamıştı.

Düzgün yapıldığı taktirde herhangi bir riski yoktur.

Termal macun olarak bir öneride bulunamayacağım. Ben de yakın bir zamanda fan temizliği ve termal macun değişimi yaptıracağım. Bu yüzden takipteyim.

Termal macunun hiçbir zararı olmaz.Aksine bilgisayarın rahatlar.Aynı zamanda 91 derece oldukça fazla.Bilgisayar yanabilir.Termal macun önerisine gerek yok aşırı pahalı değil.Şırınga yardımıyla rahatça sıkıp zarar vermeden bir demirle yaysan bile yeter.Fan temizliği de oldukça kolay.Fanının vidalarını çıkarıp bir peçeteyle tozlarını alsan 60 derece civarı alacağını düşünüyorum.Fan temizliği ve Termal macun ile alakalı videolar bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı