Termal macun değişimi nasıl yapılmalı?

SiyahPassat

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba. Son günlerde sistemde droplar artmıştı bakayım dedim. Afterburner üzerinden boşta 50-60 derece, yükte 75-85 derece arası sıcaklıklar görüyordum. Termal macun değişimi vakti gelmiş galiba. Sorularım var.

1- Ekran kartının termal macunu mu yoksa işlemcinin termal macunu mu değişecek?
2- Önerebileceğiniz macun varsa atabilir misiniz?

1. Nerede problem varsa orası değişecek.
  2. Noctua NT-H1
Eğer değiştirme kısmı için tavsiye istiyorsan termal macunu olabildiğince ince bir şekilde tüm alana yayacaksın kalın olursa işini yapamaz ince kalırsa temassızlık yüzünden yine işini yapamaz.

1- Ekran kartının termal macunu mu yoksa işlemcinin termal macunu mu değişecek?
Hangisi çok ısınıyorsa o. İkisini de değiştirebilirsiniz ama GPU için çok ısınmıyorsa önermem biraz sıkıntılı bir işlem.
2- Önerebileceğiniz macun varsa atabilir misiniz?
Bütçeyi bilmiyorum ama Arctic MX-4 kullanabilirsin. Kendim zamanında MX-2 olanını almıştım hala kullanıyorum bir problem çıkmadı.

@SiyahPassat sorularim var 1. 75 85 derece ekran kartinin sicakligimi yoksa islemcinin mi?
2. butceniz nedir?

MSI Afterburner üzerinden bakıyorum ama hangi donanıma baktığımı göremedim. Nasıl bakacağım?

Hocam, hangi donanımlarda gördünüz? Bütçe ne kadar? Testleri hangi uygulamalarda yaptınız? Donanım özellikleri nedir?

RX 470.
i59400 F
8 GB RAM.

Test vs yapmadım. Sıcaklıklar fazla artınca termal macunun vakti gelmiştir dedim. 3 yılı doldurdu sistem toz temizliği vs yapıyorum arada ama hiç termal macun değişmedim.

MSI Afterburner üzerinden bakıyorum ama hangi donanıma baktığımı göremedim. Nasıl bakacağım?

Az önce baktım. GPU sıcaklık değerleriymiş onlar. Boşta 35-30 civarı iken şu anda boşte 50-60 derece görüyorum.

İlk mesajı yazıp atomlarınıza mı ayrıldınız arkadaşlar?

@Hollywoo
@365436
@bulentonal
@Osmanbnm

MSI Afterburner ekran kartını gösteriyormuş. Önceden boşta 30-35 derece iken şu anda boşta 50-60 derece alıyorum. Termal macunu işlemciye mi süreyim yoksa ekran kartına mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı