Termal macun değişimi ne kadar sürede bir yapılmalı?

Daha fazla  
Arkadaşlar 09.11.2022 tarihinde laptop aldım ve bu zamana kadar çok çok aktif kullandım. Gerek oyun, gerek iş, gerek ders tabii bazen kullanmadığım da oldu ama genel olarak çalışıyor. En yüksekte 67 dereceyi gördüm ne kadar sürede bir termal macun değistirmem gerek?

Arkadaşlar 09.11.2022 tarihinde laptop aldım ve bu zamana kadar çok çok aktif kullandım. Gerek oyun, gerek iş, gerek ders tabii bazen kullanmadığım da oldu ama genel olarak çalışıyor. En yüksekte 67 dereceyi gördüm ne kadar sürede bir termal macun değistirmem gerek?
Üst kalite termal macunlar en az 2 yıl gidiyor. Arctic MX-6 modeline 8 yıl vermiş. Tabii bu abartı bir süre ancak sıcaklıklar her zamanki değerlere göre değişmediği sürece bir sıkıntı yok.

Garantisi devam ediyorsa sökmenizi önermem. Onun dışında laptopunuz kolay söküp-takılan tarzdaysa 6 ayda bir temizlik iyi olur.

Geri
Yukarı