Çözüldü Termal macun değişimi sonrası bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ThePrinee

Centipat
IMG_20200613_001953.jpg
IMG_20200613_001940.jpg
IMG_20200613_001919.jpg
Olayı en başından anlatayım sağlıklı olsun. Mini ATX anakart kullanıyorum (H97M-G43) ve işlemcim fazla ısındığından dolayı termal macunu değiştirme kararı aldım. Komple bütün kasayı söktüm RAM'ler falan aklınıza ne gelirse. İşlemci soğutucuyu kaldırdığımda termal macun göremedim o biçim yok olmuş hani kurumayı geçin. Neyse işlemcinin üzerini temizledim termal macunu sürdüm tekrar takayım derken kafamda bir ampül yandı. Benim elimde 16 GB RAM olmasına rağmen (4x4) 120mm işlemci soğutucum en soldaki RAM slotunu kapadığından 4x2 8 GB Dual Channel olarak sistemi kullanıyordum. Beni orada bir şeytan dürttü. Eskiden almış olduğum soğutucu aklıma geldi. Dedim ilk RAM'lerin hepsini takayım sonra diğer 92 mm işlemci soğutucumu takayım dedim belki sorun yaratmaz dedim veee öylede oldu. RAM'lerin hepsini taktım sonra işlemci soğutucuyu taktım buraya kadar hiçbir sıkıntı yok. Ancak işlemci soğutucum RAM'e çok çok az bir baskı yapıyor. Bu bir sorun yaratır mı? Ve asıl konuya gelelim her şey mükemmel ancak Power kablosunu takıp start vermek istediğimde kasa çalışıyor 1 saniye sonra 1 kere kısa bip diye ötüp tekrar kapanıyor. Yardımcı olabilirseniz ve işlemci soğutucu RAM'e baskı yapması herhangi bir sorun yaratır mı söylerseniz çoook sevinirim.

Dün gece BIOS pilini çıkardım ve bu sabah taktım bu seferde açma tuşuna basıyorum 3 saniye çalışıp duruyor sürekli açmaya çalışıyor kendini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum aynı sorun bende de oldu benımkı dizustu bilgisayardı. Fakat problem tamamıyla aynı.

Buldugum cozumu anlatıyorum belkı sendede aynı problem vardır.

Arka kapagın uzerınde tam orta kısmında anakart ıle bırlesen 2 adet vıda vardı bunlar takmadıgımda bilgisayar acılıyor. Taktıgımda aynı problem oluyor. Muhtemelen cok fazla baskı yapıyor ve bıryerde kısa devre olusturuyor. Ben vıdaları takmayarak durumu kurtardım.

Senınde anakart uzerındekı baglantı vıdalarını kontrol etmenı ve cok fazla sıkmamanı tavsıye ederım.

4x4 16 GB olarak kullandığım RAM'lerin 1 tanesinde sorun varmış. Silgiyle silip taktım ve sorun çözüldü.
dostum aynı sorun bendede oldu benımkı dizustu bılgısayardı. fakat problem tamamıyla aynı.

buldugum cozumu anlatıyorum belkı sendede aynı problem vardır.

arka kapagın uzerınde tam orta kısmında ana kart ıle bırlesen 2 adet vıda vardı bunlar takmadıgımda bılgısayar acılıyor. taktıgımda aynı problem oluyor. muhtemelen cok fazla baskı yapıyor ve bıryerde kısa devre olusturuyor. ben vıdaları takmayarak durumu kurtardım.

senınde anakart uzerındekı baglantı vıdalarını kontrol etmenı ve cok fazla sıkmamanı tavsıye ederım

Dostum aynı sorun bende de oldu benımkı dizustu bilgisayardı. Fakat problem tamamıyla aynı.

Buldugum cozumu anlatıyorum belkı sendede aynı problem vardır.

Arka kapagın uzerınde tam orta kısmında anakart ıle bırlesen 2 adet vıda vardı bunlar takmadıgımda bilgisayar acılıyor. Taktıgımda aynı problem oluyor. Muhtemelen cok fazla baskı yapıyor ve bıryerde kısa devre olusturuyor. Ben vıdaları takmayarak durumu kurtardım.

Senınde anakart uzerındekı baglantı vıdalarını kontrol etmenı ve cok fazla sıkmamanı tavsıye ederım.

4x4 16 GB olarak kullandığım RAM'lerin 1 tanesinde sorun varmış. Silgiyle silip taktım ve sorun çözüldü.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı