Termal macun değişimi sonrası değerler

zahidbolat

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Erbaa
Merhaba, bugün zar zor işlemci ve ekran kartımın macununu yeniledim. Normalde boştayken 60 derece olan işlemci sıcaklığı 40'a, 52-55 derece olan ekran kartı sıcaklığım 44'e kadar düşmüş durumda(çift monitör). Anlık bir uygulama açtığımda işlemci sıcaklığım bir anda yükseliyor, 1-2 saniye sonra geri eski sıcaklığına dönüyor. Bu normal mi? Videosunu bırakıyorum. Örnek olarak Google'ı açıyorum, işlemci 49 derece oluyor veri geri 40'a iniyor. Ekran kartında sıkıntı yok. Bir de ilk defa yenilediğim için biraz cahildim. Anakartın arkasındaki plaka fanı çıkartırken düşmüş. Onu bilmiyordum, fanı geri takarken; diyorum neden takılmıyor? Arka plakayı oturttum fanı tekrar takmak için işlemcinin üstünden kaldırayım dedim, bir baktım ki işlemci fana yapışmış! Hem de işlemci yuvasını sıktığım halde. Sıcaklıklar şu an normal mi? Ayrıca işlemciyi anakarta bir kez düşürdüm :D evet biraz cahillik yaptım. İşlemci soketine termal macun bile geldi fakat zar zor temizledim. 3 saat sürdü bu işlem. Sizce sorun var mı şu an?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı