Termal macun değişimi sonrası laptopta FPS düşüklüğü oldu

Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
1tb hdd(markayı bilmiyorum)
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1-2 sene önce dizüstü bilgisarayıma termal macun değişikliği yapmıştım termal macunu sürdükten sonra FPS düşmesi yemeğe başladı. Oyun oynarken, video izlerken vb. şeylerden FPS düşmesi yemeğe başladım, nasıl cözebilirim?

Not: 2 senedir kullanmadım masaüstü bozulduğu için tekrar gecmek zorunda kaldım.

Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 1-2 sene önce dizüstü bilgisarayıma termal macun değişikliği yapmıştım termal macunu sürdükten sonra FPS düşmesi yemeğe başladı. Oyun oynarken, video izlerken vb. şeylerden FPS düşmesi yemeğe başladım, nasıl cözebilirim?

Not: 2 senedir kullanmadım masaüstü bozulduğu için tekrar gecmek zorunda kaldım.

Kaliteli bir macun al ve aşırı sürme macunu.

Termal macun sürmek FPS düşüklüğüne yol açmaz. Sadece macun iyi sürülmediği zaman ısınmaya yol açar. Ondan dolayı FPS düşüyordur. Isıları kontrol edin. Normalse sorunu başka yerde aramanız gerek. Macunda değil.

Ucuz termal macun alıp sürdüyseniz, Isı iletimi konusuna etkisi olmayabilir ve Isıdan dolayı sisteminiz hizmet kısıtlaması yaparak kendini korumaya alır ve FPS konusunda düşüş yaşamanız kaçınılmaz olur.

MSI Afterburner ile Sıcaklıkları kontrol edin(80 Dereceyi geçmemesi gerek).

Ucuz termal macun alıp sürdüyseniz, Isı iletimi konusuna etkisi olmayabilir ve Isıdan dolayı sisteminiz hizmet kısıtlaması yaparak kendini korumaya alır ve FPS konusunda düşüş yaşamanız kaçınılmaz olur.

MSI Afterburner ile Sıcaklıkları kontrol edin(80 Dereceyi geçmemesi gerek).

Dediğiniz programı indirip kurdum pc boştayken 54 dereceye kadar indi ama yinede drop yiyordum boştayken 54 58 internette dolaşırken filan 66 derece gördü küçük bir oyun testi yaptım bolly bridge oyunda 92 dereceyi gördü ama çok garip bir şey oldu hiç drop yemedi oynarken metin 2 oynuyorken 70 derece civarıydı bakmak için girdim sadece ve 5 10 saniyede bi drop yiyordu

Geri
Yukarı