Termal Macun Değişimi Sonrası Açılmama Sorunu

sungurco

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Packard Bell EasyNote TM85 marka notebookun işlemci ve ekran kartı termal macunlarını değiştirdim. Cihazı topladım ve güç tuşuna bastım notebook 25 saniye çalışıyor ve kapanıp tekrar açılıyordu. Bu sırada ekranın ledleri yanıyor ama görüntü gelmiyordu. Bu şekil aynı döngüyle açılmadan saatlerce devam etti.

Daha sonra tekrar güç tuşuna bastığımda hiç tepki vermedi. Yalnız batarya ile şarja taktığım zaman şarj oluyor göstergesi yanıyor lakin açılmıyor.

Sizce bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Ya da ben anakarta ya da diğer donanımlara zarar vermiş olabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, cihazı takarken güç kablo girişlerini eksik takmadığını önce bir kontrol et. Eğer sorun yoksa termal macun sürerken anakardı elinle filan tuttuysan statik elektriğe maruz kalmış olabilir. Tekrar içini açıp güç entegresinin devrelerine tahta yada toprak bir zemine basarak parmak uçlarını sürt, çıplak ayakla bas zemine. Böyle yaparak Anakartta vermiş olduğun statik elektiriği topraklama yaparak alırsın, umarım sorunun çözülür saygılar.

Öncelikle merhaba, cihazı takarken güç kablo girişlerini eksik takmadığını önce bir kontrol et. Eğer sorun yoksa termal macun sürerken anakardı elinle filan tuttuysan statik elektriğe maruz kalmış olabilir. Tekrar içini açıp güç entegresinin devrelerine tahta yada toprak bir zemine basarak parmak uçlarını sürt, çıplak ayakla bas zemine. Böyle yaparak Anakartta vermiş olduğun statik elektiriği topraklama yaparak alırsın, umarım sorunun çözülür saygılar.
Çok teşekkür ederim ama sorun statik elektrikten kaynaklanmıyorum. Sürmüş olduğum termal macun fazla olmuş ve kenarlardan taşıp ekran kartının üzerinde ki pinlere gelmiş. Zannedersem oda kısa devre yaptırdığı için çalışmayı engelledi. Tekrar macunladım ve topladım sorunsuz şekilde çalışıyor.

Aman dikkat, termal macunu çok sürerseniz aksine soğutmak yerine işlevini yapamaz. Bir daha ki sefere tam ortaya ufak bir miktar sıkınız, yayarken de kenarlara taşırmadan dikkat ederek yayın, devrelere değerse daha büyük bir sorun açar başınıza saygılar tekrar geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı