Termal macun değişimi sonrası mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Mustali

Centipat
RAM
Kingston 8+4GB DDR3 1333mhz cl9
SSD veya HDD modeli
PNY 240GB SSD / HITACHI HDS721050DLE630
Ekran kartı
GTX 750Tİ
Anakart
Gigabyte GA-P61-S3(rev. 2.0)
İşlemci
i3 2120
Bugün termal macunumu değiştirdim. Değiştirdikten sonra mavi ekran verdi bilgisayar. Bilgisayarın dosyaları bozulmuştu açılmıyordu. Bende format attım. Sonra arkada CS:GO inerken bilgisayar başından kalktım. Geldiğimde mavi ekran vermişti. Ben de buraya atayım dedim.

Dosyaları inceledim. Bana kalırsa termal macun değişimi esnasında temas sonucu diske bağlı sata kablosu gevşemiş veya hasar görmüş. Her iki disk için de kabloları çıkartıp tekrar takın. Kabloların her iki ucunun tam oturduğundan ve disklerin de sağlam pozisyonda olduğundan emin olduktan sonra aşağıdaki rehberleri uygulayın.

İşlemler bittikten sonra sistemi bir süre test edip duruma göre geri dönüş yapın.

Dosyaları inceledim. Bana kalırsa termal macun değişimi esnasında temas sonucu diske bağlı SATA kablosu gevşemiş veya hasar görmüş. Her iki disk için de kabloları çıkartıp tekrar takın. Kabloların her iki ucunun tam oturduğundan ve disklerin de sağlam pozisyonda olduğundan emin olduktan sonra aşağıdaki rehberleri uygulayın.

İşlemler bittikten sonra sistemi bir süre test edip duruma göre geri dönüş yapın.

Galiba Windows'u kurduğum SSD arızalıymış. Şu an hiç görmüyor bilgisayar. Oysa 1 ay olmadı alalı. HDD'ye kurdum şimdi Win'i hiçbir sıkıntı yok. Garantiye yollayacağım bakalım onlar ne diyecek. İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı