Termal macun değişimi sonrası R5 5600X boşta 90 derece

NZXT cam yazılımını indirip oradan pompa ve fan devirini görebiliyor olmanız lazım. NZXT'nin kronik pompa sorunu olduğunu biliyorum. Umarım pompa sorunlu değildir. Pompa sorunluysa garantiye yollamanız lazım ya da yenisini almanız lazım.

Hocam buradan bahsediyor olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    45,2 KB · Görüntüleme: 30
Hocam buradan bahsediyor olabilir misiniz?
Evet ondan bahsediyorum. Cooling bölümünden fan devrini ve pompa devrini görüntüleyebiliyor musunuz?
1. İşlemciniz %32 yük altında şu an pc boşta mı bilmiyorum. Eğer boştaysa virüs kapmışta olabilir Malwarebytes ile tarattırın derim. %32 yükte olan bir işlemciye göre 86 derece çok ama çok yüksek bir sıcaklık.
2. İşlemciye hiç NZXT Cam programından veya Bios'tan overclock yaptınız mı?
3. Termal macun olarak hangi marka model termal macunu sürdünüz ve ne kadar sıktınız işlemcinin üzerine. Mercimek tanesi kadar sıktıysanız problem yok.
4. Sıvı soğutucunuzun vidaları tam sıkılmamış olabilir, pompasında sorun olabilir.
Benim şüphelendiklerim bu dört tanesi.

Son düzenleme:
Evet ondan bahsediyorum. Cooling bölümünden fan devrini ve pompa devrini görüntüleyebiliyor musunuz? İşlemciniz %32 yük altında şu an PC boşta mı bilmiyorum. Eğer boştaysa virüs kapmışta olabilir.

Daha cok boyle gozukuyor hocam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 32
Daha cok boyle gozukuyor hocam.
Silent mod'dan Balance moda alabilir misiniz? Bana ekranı kırpmadan atarsanız sevinirim. Belki bir yeri kaçırıyor olabiliriz. Technopat'ın bu videosundaki gibi Kraken X3 Pump yazısını sizde göremiyorum. Pompa da sorun olabilir.

1659783601092.png

Son düzenleme:
Evet ondan bahsediyorum. Cooling bölümünden fan devrini ve pompa devrini görüntüleyebiliyor musunuz?
1. işlemciniz %32 yük altında şu an PC boşta mı bilmiyorum. Eğer boştaysa virüs kapmışta olabilir Malwarebytes ile tarattırın derim. %32 yükte olan bir işlemciye göre 86 derece çok ama çok yüksek bir sıcaklık.
2. işlemciye hiç NZXT cam programından veya BIOS'tan overclock yaptınız mı?
3. termal macun olarak hangi marka model termal macunu sürdünüz ve ne kadar sıktınız işlemcinin üzerine. Mercimek tanesi kadar sıktıysanız problem yok.
4. sıvı soğutucunuzun vidaları tam sıkılmamış olabilir, pompasında sorun olabilir.
Benim şüphelendiklerim bu dört tanesi.

Hocam oncelikle su an tarama yapiyorum. Hiç overclock yapmadim o islerlede ugrasmadim açıkçası. Thermal Grizzly hydranout markasini kullandim ve X seklinde surdum. Vidalarida zaten yay seklinde sonuna kadar sıktıgımı anlayabiliyorum açıkçası.

Silent Mod'dan balance moda alabilir misiniz? Bana ekranı kırpmadan atarsanız sevinirim. Belki bir yeri kaçırıyor olabiliriz.

Hocam balance moddan cok performance, Custom ve fixed modlari var.

Hocam oncelikle su an tarama yapiyorum. Hiç overclock yapmadim o islerlede ugrasmadim açıkçası. Thermal Grizzly hydranout markasini kullandim ve X seklinde surdum. Vidalarida zaten yay seklinde sonuna kadar sıktıgımı anlayabiliyorum açıkçası.

Hocam balance moddan cok performance, Custom ve fixed modlari var.
Eğer virüs çıkmazsa pompa arızası olma ihtimali çok yüksek olabilir. Anakartınızın markasını bilmiyorum. Asus anakartlarda CPU Fan'a takılır fan kablosu. AIO Pump'a takılıysa genelde pompa çalışmayabiliyor. Performance mod'a çekin biraz gürültülü çalışacaktır. Termal macun olarak ben de Thermal Grizzly Kryounaut kullanıyorum. i9 9900K işlemcimi kendim manuel overclockladım 5.3GHz'e maksimum gördüğüm sıcaklık 72 derece 360mm radyatör ile bu yaz günlerinde. O yüzden overclock yaptınız mı diye sordum.

Silent Mod'dan balance moda alabilir misiniz? Bana ekranı kırpmadan atarsanız sevinirim. Belki bir yeri kaçırıyor olabiliriz. Technopat'ın bu videosundaki gibi Kraken X3 pump yazısını sizde göremiyorum. Pompa da sorun olabilir.

Eki Görüntüle 1476179

Açıkçası bende dusunmedim degil benim neden sogutucum gozukmuyor acaba anlamadim. Ayrıyeten soyle bir şey buldum daha yeni tarama sonucu 16 tane virus bulundu sanirim. Daha yeni de Kaspersky programiyla yapmistim ve 2 tane bulmustum bunlari nasıl silebilirim veyahut silebilir miyim silersem hallolur mu anlamadim.

Eğer virüs çıkmazsa pompa arızası olma ihtimali çok yüksek olabilir. Anakartınızın markasını bilmiyorum. ASUS anakartlarda CPU Fan'a takılır fan kablosu. AiO Pump'a takılıysa genelde pompa çalışmayabiliyor. Performance Mod'a çekin biraz gürültülü çalışacaktır.

Hocam benim sogutucum M22 Kraken AiO pump yazmasi lazim mi?

Su anda islemcim 60 derece civarlarinda lakin yuk altina ciktigi zaman ornek veriyoum tarama yaptığım zaman 80 ustune cok rahat bir sekilde cikiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    23,8 KB · Görüntüleme: 31
Açıkçası bende dusunmedim degil benim neden sogutucum gozukmuyor acaba anlamadim. Ayrıyeten soyle bir şey buldum daha yeni tarama sonucu 16 tane virus bulundu sanirim. Daha yeni de Kaspersky programiyla yapmistim ve 2 tane bulmustum bunlari nasıl silebilirim veyahut silebilir miyim silersem hallolur mu anlamadim.

Hocam benim sogutucum M22 Kraken AiO pump yazmasi lazim mi?
Karantinaya almış o virüsleri bilginiz olsun.
M22 Kraken Pump yazması lazım programın içinde. Pompa bozuk olursa 0RPM olarak görünecek.
Malwarebytes'tan tekrar bir taratma yapın tekrar algılayacak mı?

M22 Kraken Pump yazması lazım programın içinde. Pompa bozuk olursa 0RPM olarak görünecek.
Su an zaten 0RPM de olan bir fanim var lakin bu bilgisayari aldigimdan beri oyle olan bir sey. Bozuk oldugunu zannetmiyorum. Sanirim ben calistirmamisim.

M22 Kraken pump yazması lazım programın içinde. Pompa bozuk olursa 0RPM olarak görünecek.
Malwarebytes'tan tekrar bir taratma yapın tekrar algılayacak mı?

Nasil silebilriim o virusleri?

Yeni konular

Geri
Yukarı