Termal macun değişimi sonrası sıcaklığın değişmemesi

TorkluGorilla

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600 asus rog strix rx570 gskıll ripjaws v 16 gb 3200mhz asus prime a320m-r
Meslek
Öğrenci
Ekran kartı
940MX
İşlemci
i5 8250U
Selam. 2 gün önce HWMonitor programı ile sıcaklık değerlerime baktım, çünkü oyunlarda FPS düşmesi alıyordum. İşlemcimin 96 dereceleri gördüğünü fark ettim. Dün termal macun değişim yaptım performansım arttı, artık FPS düşmesi almıyorum fakat sıcaklıklar halen daha 96 dereceleri görüyor. Programda mı sıkıntı var yoksa başka bir şey mi var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. 2 gün önce HWMonitor programı ile sıcaklık değerlerime baktım, çünkü oyunlarda FPS düşmesi alıyordum. İşlemcimin 96 dereceleri gördüğünü fark ettim. Dün termal macun değişim yaptım performansım arttı, artık FPS düşmesi almıyorum fakat sıcaklıklar halen daha 96 dereceleri görüyor. Programda mı sıkıntı var yoksa başka bir şey mi var?

1-2 gün bekleyin hocam etkisini anında göstermeyebiliyor. Onun haricinde fanınız da bir sorun olabilir. Başka bir program ile de denemenizi öneririm. Örneğin MSI Afterburner.

8w/mK ve üzeri iletkenliği olan termal macunlar tercih ediniz. Dandik bir şey ise 1 veya 2w/mK iletkenliği olup hiç bir işe yaramayabilir. Sahte de olabilir. Bahsettiğim veya farklı bir programdan da sıcaklığa bakarsanız ve aynı değeri alıyorsanız kullandığınız macun bir işe yaramamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı