Termal macun değişimi sonrası sıcaklık artışı

Bazı modellerinde fanlar ayrılıyor, ayarla falan olacak iş değil bir yerde sorun var.

Bende macun değiştirdim OCCT testinde 90 olan işlemci 60'a düştü.
Tekrar tekrar acabilirim ama pek bir anlami yok gibi duruyor. Guzel surdugumu dusunuyorum, vidalari belirtilen sirayla tam olarak yuvalarina yerlestirdim. Termalin kendisi herhalde sorun.
Sadece yurtdışında var. Ebuy7 üzerinden alabilirsin.

Ayarları elleyebilirsin bir zararı yok ama bu çözüm değil diyorum sadece. Sıcakların yüksekse zaten işlemci güç kısıcak. Turbo boostu kapatmak mantıksız değil.

30x50 alırsan 4defa uygulayabilirsin. Ömrü yaklaşık 1yıl diğer macunlardan uzun ömürlü.
Guvenli mi bilemedim. Bir de madem bizim degistirmememizi istemisler 3 4 yil sonrasinda ne yapacaktik ki? Bir de Arctic mx 6 gibi bir canavar bile mi berbat yani bunun yaninda anlayamadim acikcasi.

Tekrar tekrar acabilirim ama pek bir anlami yok gibi duruyor. Guzel surdugumu dusunuyorum, vidalari belirtilen sirayla tam olarak yuvalarina yerlestirdim. Termalin kendisi herhalde sorun.

Guvenli mi bilemedim. Bir de madem bizim degistirmememizi istemisler 3 4 yil sonrasinda ne yapacaktik ki? Bir de Arctic MX 6 gibi bir canavar bile mi berbat yani bunun yaninda anlayamadim açıkçası.

Yaklaşık 5ay önce kendim satın aldım. 2kez uyguladım. 2kez daha yedeğim var. Sitede sıkıntı yok.

Sıkıntı şu ki Lenovo'nun kendi teknik servisinde de bu macundan yok. Teknik servise iki kez yolladım ikisinde de cihaz geldiğinde yükte işlemci sabit 100C çalışıyordu.

Çin menşeili firma olduğu için stok macunu çinde maalesef ve bu macun harici büyük ihtimal pomp out yaptığı için bir işe yaramıyor.

Redditte dediğim gibi bir çok konu mevcut. Legion 5 overheating after repasting diyerek konulara bakabilirsin.

Bu urun nasil diger rakiplerinden daha iyi olabiliyor ki vallahi anlamadigimdan soruyorum hocam.
Faz değişimli. Hep sıvı halde kalmıyor düşük sıcaklıkta daha katı bir hale geçiyor. Bu nedenle macunun pomp out yapma olasılığı baya düşük. Sıkıntı zaten macunların pomp out yapması.

Faz değişimli. Hep sıvı halde kalmıyor düşük sıcaklıkta daha katı bir hale geçiyor. Bu nedenle macunun pomp out yapma olasılığı baya düşük. Sıkıntı zaten macunların pomp out yapması.
Anladim. Peki bizim surduklerimiz surdukten hemen sonra bile mi pump out yapiyor? Bildigim kadariyla oyle bir durumda kademeli olarak sicakliklar artar. Bir de ben bu CoolerMaster i pump out yapmiyor diye almistim da balon cikti herhalde.

Anladim. Peki bizim surduklerimiz surdukten hemen sonra bile mi pump out yapiyor? Bildigim kadariyla oyle bir durumda kademeli olarak sicakliklar artar. Bir de ben bu CoolerMaster i pump out yapmiyor diye almistim da balon cikti herhalde.
Hocam zaten o macunun bu cihazda pomp out yaptığı bilinen bir şeydi.
ilgili konu: Termal macun pump out effect

keşke almadan araştırsaydınız.

Direkt olarak pomp out yapması saçma doğru. Direkt uyguladıktan sonra bile yüksek sıcaklık veriyorsa soğutucu blokta da sorun olabilir ama bunun düşük ihtimal olduğunu düşünüyorum. Büyük ihtimal macundan kaynaklanıyordur yani.

MasterGel Pro V2
Hocam Lenovo istisnai bir laptop gibi duruyor(pek bilgim yok gerci) onun icin de kullanilabilir mi bu ona gore alayim.
Hocam zaten o macunun bu cihazda pomp out yaptığı bilinen bir şeydi.
ilgili konu: Termal macun pump out effect

keşke almadan araştırsaydınız.

Direkt olarak pomp out yapması saçma doğru. Direkt uyguladıktan sonra bile yüksek sıcaklık veriyorsa soğutucu blokta da sorun olabilir ama bunun düşük ihtimal olduğunu düşünüyorum. Büyük ihtimal macundan kaynaklanıyordur yani.
Hocam dogru soyluyorsunuz eskiden almistim zaten. Honeywell harici TR den temin edebilecegim, Lenovo Legion a uygun olarak ne onerirdiniz?

Hocam Lenovo istisnai bir laptop gibi duruyor(pek bilgim yok gerci) onun icin de kullanilabilir mi bu ona gore alayim.

Hocam dogru soyluyorsunuz eskiden almistim zaten. Honeywell harici TR den temin edebilecegim, Lenovo Legion a uygun olarak ne onerirdiniz?
Açıkçası bir şey öneremem. Legion redditte önerilen tek macun Honeywell. Bunun dışında uygulayıp deneyimlerini aktaranlar var. Cpu yükte 100C sabit güç kısarak çalışıyor. Bunu ben de yaşadım. Honeywell aldım ve uyguladım.

Başka macunları deneyebilirsiniz ama iyi sonuç alacağınızı söyleyemeyiz. Paranızı da çöpe atmanızı istemem. Burda herkes öneri yapar ama işe yarar mı önemli olan bu.

Açıkçası bir şey öneremem. Legion redditte önerilen tek macun Honeywell. Bunun dışında uygulayıp deneyimlerini aktaranlar var. Cpu yükte 100C sabit güç kısarak çalışıyor. Bunu ben de yaşadım. Honeywell aldım ve uyguladım.

Başka macunları deneyebilirsiniz ama iyi sonuç alacağınızı söyleyemeyiz. Paranızı da çöpe atmanızı istemem. Burda herkes öneri yapar ama işe yarar mı önemli olan bu.
Hocam anladim attiginiz postu da okuyorum bir yandan. Arkadas cok iyi degerler almis. Ama Cin falan diye guvenesim gelmedi ve ebuy ilk kez duyuyorum o yuzden cekindim biraz.

Geri
Yukarı