Termal macun değişiminden sonra yüksek sıcaklık değerleri

quickLAT

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, biraz önce çok uzun olmayan bir zaman önce bir termal macun değişikliği yaptım ve şu an değerler aşağıdaki gibi görünüyor.

1679253481497.png

Ama fan sesi hiç çok fazla gibi değil, sessiz diyebilirim yani ve PC kasma ve donma gibi bir sorunu yok şu an, sıcaklık yerine bakmasam böyle demem bile yani. Acaba termal macun değişiminden biraz daha süre mi geçmeli? Core Temp programından da baktım aşağı yukarı aynı sıcaklıklar, 90 üstü. Bu fotoğrafta ki program CPUID HWMonitor.

Dosya Ekleri

• 1679253863430.png
    1679253863430.png
    2,8 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu verdiğim linkteki videoyu izle belki işine yarar bu konularda çok bilgim yok ama bahsettiğin konuyla ilgili bir video bu.
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Süre ile ilgili bir problem olacağını sanmıyorum termal macunun az veya çok uygulanmasından kaynaklı olabileceğini düşünüyorum bu bağlamda fan işlemciye yeteri soğutma veremiyor olabilir veya fanı yerine tam olarak oturtmadığınızdan dolayı işlemcinizin soğumaması muhtemel.

Fan vidalarını teker teker mi oturttunuz yoksa çapraz mı?

Vidalı değil hocam, mandallı.

Arkadaşlar sanırım hata benden kaynaklıymış, dediğiniz gibi fanı bi ileri ittirdiğimde ses geldi ve sonra sıcaklıklar 60 derecelere düştü. Teşekkürler herkese.

1679254928292.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı