Termal macun değiştirirken işlemciye toz kaçması sorun yaratır mı?

Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Ben ilk kez termal macun değişimi yapan bir kullanıcıyım. Anakartın işlemci bölmesine toz girdi. Sizce sıkıntı olur mu? Bir de işlemci hafif bir çizik gibi ama bayağı dikkatli bir şekilde çıkarmıştım. Sorun olur mu sizce?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    140,7 KB · Görüntüleme: 46
  • image.jpg
    image.jpg
    343,3 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey olmaz üfle toz girdiğini nasıl görüyorsun anlamadım. O pinlere dokunma bükme yeter işlemci yuvasından bahsediyorum. İşlemciyi yuvasından çıkarmana gerek yoktu ayrıca dikkatli bir şekilde yuvaya yavaşca yerleştir kilidi kapat geçmiş olsun. İşlemci de çizik olacağını sanmıyorum.

Bir şey olmaz üfle toz girdiğini nasıl görüyorsun anlamadım. O pinlere dokunma bükme yeter işlemci yuvasından bahsediyorum. İşlemciyi yuvasından çıkarmana gerek yoktu ayrıca dikkatli bir şekilde yuvaya yavaşca yerleştir kilidi kapat geçmiş olsun. İşlemci de çizik olacağını sanmıyorum.

Benim de ilk termal macun değiştirmişim birazcık panik oldum ve toz ne kadar üflesemde çıkmıyor kürdan falanda sokmaya korktum açıkçası işlemciyide fark ettiysen küçük bir yerinde çizikler olmuş benim yüzündendi hiçbir fikrim yok bayağı dikkatli davranmıştım oysaki bir sıkıntı çıkarmicaksa iyi.

Çiziği göremedim işlemcide ki yeşil alan yalıtkan boya çizilmeyle kolay kolay bir şey olmaz pinlerin üzeride bir şey yoksa üfle geç kuru pecete ile işlemcinin altını sileblirsin, bazen eski termal macun kaçırıyorlar pinlerin üzerine kuru olduğundan teması kesiyor pinine göre farklı sorunlar çıkıyor örneğin RAM'e gidiyorsa mavi ekran yiyorsun filan.

Çiziği göremedim işlemcide ki yeşil alan yalıtkan boya çizilmeyle kolay kolay bir şey olmaz pinlerin üzeride bir şey yoksa üfle geç kuru pecete ile işlemcinin altını sileblirsin, bazen eski termal macun kaçırıyorlar pinlerin üzerine kuru olduğundan teması kesiyor pinine göre farklı sorunlar çıkıyor örneğin RAM'e gidiyorsa mavi ekran yiyorsun

Siyah siyah gözükmesi lazım.

Dosya Ekleri

• IMG_0492.png
    IMG_0492.png
    645,8 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı