Termal macun en iyi şekilde nasıl temizlenir ve sürülür?

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar başlıktaki gibi ilk olarak en risksiz bir biçimde işlemci neredeyken ve neyle silinmeli?

Sürme işleminde ise ortaya sıkıp üstüne soğutucu mu yerleştirilmeli yoksa sıkıp yayılmalı mı?

Kendimiz yayarken ne kadar sıkmalıyız ve işlemcinin en kenarlarına kadar yaymalı mıyız?

Elinde etil alkol varsa onunla temizleyebilirsin. Yoksa ıslak mendil işini görür. Islak mendille sildikten sonra kuru bir peçeteyle silip işlemci yüzeyini temizleyebilirsin. Macun sürmek için de bu video sana fikir verir
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece işemci fanını söktükten sonra işlemciyi çıkarmadan daha rahat temizleyebilirsiniz. Alkol içeren bir temizleyici ile temizleyebilirsiniz. Sürme şekilleri farkılık gösteriyor Youtube üzerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Kendim; Akrilik tinere değdirilmiş kağıt peçete veya fiber bezle siliyorum. (Özellikle soğutucu tarafını temizlerken yüzeyi çizmemeye dikkat ediyorum.)
Sürerken ise eğer çıplak zar varsa ortaya nokta şekilde sıkıp soğutucunun yaymasını sağlıyorum.
Eğer IHS varsa çizgi veya X şeklinde sıkıp yine soğutucusunun yaymasını sağlıyorum.
Bir sonraki sefer temizlemek için açtığımda görüyorum ki macun tüm işlemci yüzeyine düzgün ve eşit bir biçimde yayılmış.

Arkadaşlar başlıktaki gibi ilk olarak en risksiz bir biçimde işlemci neredeyken ve neyle silinmeli?

Sürme işleminde ise ortaya sıkıp üstüne soğutucu mu yerleştirilmeli yoksa sıkıp yayılmalı mı?

Kendimiz yayarken ne kadar sıkmalıyız ve işlemcinin en kenarlarına kadar yaymalı mıyız?

Kenarlarına kadar yayma pay bırak sebebi zaten fanı yerleştireceksin onun payını bırak.

Yeni konular

Geri
Yukarı