Termal macun için marka önemli mi?

Önemli. Arctic ve Cooler Master tavsiye ediyoruz genellikle. Isı iletkenliği, akışkanlık gibi birçok önemli etken var. Ucuz ve kaliteli olanlar fark yaratır yani.

Geçen hafta 10 liralık bir macun ile 3 yıllık kurumuş macunu değiştirdim, üstüne daha iyi bir fan takmama rağmen sıcaklık 2-3 derece oynadı. Kaliteli bir macun olsa 7-8 dereceye kadar oynardı. Daha üst seviye işlemcilerde bu fark yük altında 15 dereceye kadar çıkabiliyor. Arctic MX-4 öneririm.

Kullandığım macun buydu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Termal macunda kullanılan madde ve iletkenlik seviyesi önemlidir.

Hemen kuruyan ve yapısı bozulan çok fazla ürün var.
Ülkemiz üzerinde iletkenlik seviyesi çok düşük olan ürünleri satmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu sebeple çok dikkatli olmalısın.

Cooler Master markasında 8 W/m·K ve 11 W/m·K iletkenliği olan ürünler iyi ürünlerdir.

Ben 11 W/m·K olan ürünü kullanıyorum çıktığı günden beridir.

Kur ve ülkemizdeki fırsatçılar yüzünden 8 W/m·K olan 65 TL üzeri olurken 11 W/m·K olan 80 TL üzeri olarak satışta.

Herkes aynı şeyi yazmış bende madem öneri yapayım : Cooler Master Mastergel Maker Nano. Pro'ya oranla arada gözle görülür fark var diye biliyorum ama ne kadar olduğunu tam hatırlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı