Termal macun ısıninca koku yapar mı?

Dosya Ekleri

• 20220426_180824.jpg
    20220426_180824.jpg
    444,7 KB · Görüntüleme: 50
Termal macun değişimi yap kaliteli bir macun ile eğer devam ederse işlemci fanını değiştirmeyi dene eğer devam ederse işlemci ondan sonra anakart diye devam ederiz.

Ram'leri çıkartıp koklar mısın tek tek?
Ramleri çıkartıp tek tek kokladım. Ram slotlarını kokladım. Buralarda bir koku yok. Ama işlemcinin olduğu yere doğru koku artıyor.
Termal macun değişimi yap kaliteli bir macun ile eğer devam ederse işlemci fanını değiştirmeyi dene eğer devam ederse işlemci ondan sonra anakart diye devam ederiz.
O zaman yarın önce kaliteli bir termal macun alacağım. Ama bu akşam iftardan sonra anakartı değiştirip denemeyi düşünüyorum. Daha doğrusu uzay montajla termal macunu başka bir anakartta deneyeceğim. Koku gelmezse termal macundan olmadığı belli olur. İşlemci veya anakart diye devam ederiz.

Çok sağolun.

İşlemciyi çıkartıp soketini ve kendisini kontrol eder misiniz bir de yine koku olarak.

Koku termal macun kokusu.

Kasadaki anakartta fan bloğunu çıkarınca yoğun bir koku geldi işlemci üzerinden.

Diğer anakartta aynı termal macun, farklı bir işlemci ve farklı bir fan bloğu ile denedim.
15 dakika sonra aynı koku.

Yarın kaliteli bir termal macun alacağım.

Çok teşekkür ederim destekleriniz için @Yiğit Can Elmas @YardimDestek

Son düzenleme:
Koku termal macun kokusu.

Kasadaki anakartta fan bloğunu çıkarınca yoğun bir koku geldi işlemci üzerinden.

Diğer anakartta aynı termal macun, farklı bir işlemci ve farklı bir fan bloğu ile denedim.
15 dakika sonra aynı koku.

Yarın kaliteli bir termal macun alacağım.

Çok teşekkür ederim destekleriniz için @Yiğit Can Elmas @YardimDestek

Konu çözüldü olarak değiştirilebilir. Termal macun kalitesiz olduğunda ısınınca plastik kokusu yayabilir normal bir problemdir ancak değiştirilmesi tavsiye edilir.

Geri
Yukarı