Termal macun kalıntısı nasıl temizlenir?

dawance

Hectopat
Termal macunu her yenilediğimde işlemcinin ortasında az bir kalıntı kalıyor ancak peçete haricinde dokunmaktan korkuyorum. Kurumak üzere olan bir ıslak mendille veya gözlük mendiliyle vs o kalmış olan termal macun çıkarılmaya zorlanmalı mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Termal macunu her yenilediğimde işlemcinin ortasında az bir kalıntı kalıyor ancak peçete haricinde dokunmaktan korkuyorum. Kurumak üzere olan bir ıslak mendille veya gözlük mendiliyle vs o kalmış olan termal macun çıkarılmaya zorlanmalı mıdır? Şimdiden teşekkürler.
İPA bulabilirsen güzelce temizlersin.

Diş fırçası ya da yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla, çok fazla basınç uygulamadan yavaş yavaş çıkarın. 1-2 sefer yaparak yüzeye bir zarar verme ihtimaliniz çok düşük. Bir sonraki temizlik zamanında işlemci sıcakken bilgisayarı kapatın ve işlemci soğutucuyu sökün. Macun kalitesiz ve adi değilse kuru bir kıvamda olmayacaktır. Aklınızda bulunsun.

Islak mendili yapıştır! Hep öyle yaparım, hiç de bir şey olmadı şu ana kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı