Termal macun nasıl değiştirilir?

Technopat'ın 1500 TL'lik sistemini almıştım, o zamandan beri hiç termal macun değiştirmedim. Şu anda İstanbul'daki sıcaklıklara rağmen 60-62 derece gibi sıcaklıklarda dolaşıyor. Değiştirmem gerekir mi? Üstelik işlemciyi nasıl çıkartacağımı bilmiyorum. Geri takabilir miyim ya da tak çıkarda herhangi bir zarar görür mü onu da bilmiyorum, belki dahada kötü olabilir. Sizce ne yapmalıyım?

Çözüm
60-62 derece tehlikeli bir sıcaklık değil. Aksine bu sıcaklıklarda çok iyi dereceler. 75-80 üstünü görmedikçe değiştirmene gerek yok. Boşa masraf yapma.

Bir gün değiştirmen gerekirse işlemciyi çıkartmayacaksın. Soğutucuyu sök, kurumus macunu nemli bir seyle temizle, üstüne de ince tabaka halinde macunu sürüp soğutucuyu montajla. İşlem tamam.
Yük altında bu değerleri görüyorsan değiştirmene gerek yok bence. İşlemci söküp takmak çok zor bir iş değil ama pinleri yamultursan sıkıntı çıkabilir. Bir bilene danışıp yardım alabilirsin.

60-62 derece tehlikeli bir sıcaklık değil. Aksine bu sıcaklıklarda çok iyi dereceler. 75-80 üstünü görmedikçe değiştirmene gerek yok. Boşa masraf yapma.

Bir gün değiştirmen gerekirse işlemciyi çıkartmayacaksın. Soğutucuyu sök, kurumus macunu nemli bir seyle temizle, üstüne de ince tabaka halinde macunu sürüp soğutucuyu montajla. İşlem tamam.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı