Termal macun nasıl temizlenir ve sürülür?

erdenet

Hectopat
Büyük olasılıkla termal macun kurumuştur çünkü laptopumu ilk aldığımdan beri 4 yıldır hiç termal macununu değiştirmedim. Hayatımda ilk kez termal macun süreceğim. İzopropil alkol veya termal macun temizleme solüsyonu ile temizlenir deniyor ama bunların ikisi de bende yok. Eğer kendim temizleyebiliyorsam Thermal Grizzly - Kryonaut 1 gram 12,5 kW Termal Macun sipariş edeceğim, illa bir solüsyon lazımsa Wipaste C2 6 kW 4 gram Termal Macun sipariş edeceğim. (Bunda solüsyon da dahil pakete.) Önerilerinizi bekliyorum.

Ben düz ıslak mendil ile sildim. Sürerken de ne çok ne az olacak şekilde eski bi kredi kartı ile taşmayacak şekilde sürebilirsiniz.
Dikkatli olmanızı öneririm youtubeden izleyerek yapmanızda fayda var

Solüsyona gerek yok hocam ben temizledigim zaman şu makyaj temizleme pamuklarıyla silmiştim gayet kolay çıkmıştı, laptop için Kryonaut yerine hydronaut daha iyi olur bu arada.

Kredi kartı ile taşmayacak şekilde sürebilirsiniz.

Hocam neyse ki hydronaut ile sürme aparatı geliyor ben kredi kartı ile yayınca elime termal macun bulaştı 2-3 dakika sıcak suyla yıkadım zar zor çıktı, Silver surfer gibi gezdim.

KEndiniz temizleyebilirsiniz. IPA olmadığı durumda evde kolonya varsa o da iş görür. Bir mendile kolonyayı bolca dökün ve sadece işlemcinin üzerinde 1 dk kadar bırakın. Kuruyan macunu yumuşatacaktır. Sonra yine temiz bir kolonyalı mendille macunu tamamen temizleyin. Ancak kolonya %20-40 arası su da içerdiğinden riske girmemek adına 1-2 saat kurumaya bırakın. Sonra macunu uygulayın. 20 yıldır evde IPA yoksa böyle yaparım.

Büyük olasılıkla termal macun kurumuştur çünkü laptopumu ilk aldığımdan beri 4 yıldır hiç termal macununu değiştirmedim. Hayatımda ilk kez termal macun süreceğim. İzopropil alkol veya termal macun temizleme solüsyonu ile temizlenir deniyor ama bunların ikisi de bende yok. Eğer kendim temizleyebiliyorsam Thermal Grizzly - Kryonaut 1 gram 12,5 kW termal macun sipariş edeceğim, illa bir solüsyon lazımsa wipaste C2 6 kW 4 gram termal macun sipariş edeceğim. (bunda solüsyon da dahil pakete.) Önerilerinizi bekliyorum.

Temizleme konusunda arkadaşlar yazmış, sürme konusunda tavsiyem X ve küçük boşluklara ufak noktalar olarak önerebilirim.
Daha garantisi ise aparat veya yassı bir malzeme ile yaymanız.

Sürme konusunda aparat olmasa bile X veya 9 nokta ile çok rahat yayabilirsiniz zaten.

Geri
Yukarı