Termal macun nasıl uygulanır ve saklanır?

Kapağını kapatın hiçbir şey olmaz. Benim 1.5 Yıllık termal macun var daha dün sıktım hiçbir sorunu yok.

Evet ekran kartına da uygulanır.

Bu macunu herkes önerdiği için alacağım ama 4 gr çok fazla denildi. Geri kalanı ne yapacağım? Düzenli kullanabilir miyim yoksa tüp içerisinde kurur mu? Diğer sorum bunu ben ekran kartına uygulayabilir miyim?

Kapağını kapatınca uzun süre kurumuyo rmin 1 yıl kurumaz diye düşünüyorum, uygulama işini YouTube'deki videolardan öğrenebilirsin. Ekran kartı fabrika çıkışlı macunlu olarak geliyor ve bildiğim kadarıyla onlarınki biraz farklı oluyor araştırmak lazım. Hepsiburada'ndan alacaksanız satıcıyı Teknobiyotik yapın çünkü çakmaları çok fazla var. Teknobiyotik güvenli satıcıdır.

Ucun kapa bir dolabın içine koy dursun. 2 sene durdu hiçbir sorun olmadan tekrar tekrar kullandım bir sıkıntı çıkmaz merak etmeyin.

Ekran kartı için açıkçası o macunu örnemem az daha verip MX6 almak daha mantıklı. Sebebi ise bu macun biraz cıvık ve pumpout olabiliyor doğal olarak soğutma performansın düşüyor.

Peki arkadaşlar bu termal macun tam olarak soğutarak ne işlev görür. Benim bilgisayarım son bir aydır birdenbire donup kalıyor macunu hiç değişmedi bunla alakalı olabilir mi (1.5 senedir)

Peki arkadaşlar bu termal macun tam olarak soğutarak ne işlev görür. Benim bilgisayarım son bir aydır birdenbire donup kalıyor macunu hiç değişmedi bunla alakalı olabilir mi (1.5 senedir)
İşlemci soğutucu ile işlemci arasındaki boşluğu doldurarak ısı iletimi sağlıyor. En geç 1 senede değiştirilmeli.

Biraz daha ekleyip Mx 6 almak çok daha mantıklı. Hem Mx 4'ün çakması çok Mx 6 orijinal.
O zaman bunun 4grsini almama gerek yok 2gr olanını alsam yeter

Yeni konular

Geri
Yukarı