Termal macun ne kadar dayanır?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar termal macun var elimde. Hani 1 hafta sonra sürmemiz gerekiyor. Hani 1 hafta sonrasına kadar sürersek, kullansak sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum her
Arkadaşlar termal macun var elimde. Hani 1 hafta sonra sürmemiz gerekiyor. Hani 1 hafta sonrasına kadar sürersek, kullansak sıkıntı olur mu?
Macunun dayanma süresi farklılık gösterebiliyor. Özellikle bazı macunlar 80'derece pump out yapıyor ve dışarı çıkıyor. Ama azami süre benim için 6 ay

Ekleme: Eğer ağzı kapalıysa bir şey olmaz dostum yıllarca dayanır.

2 yılda bir kere değiştirmek ideal olacaktır. Fakat hava soğutucusu ise ve sistemi aktif olarak kullanıyorsanız genelde soğutucu blok tozlarla dolar ve yılda 1 kere söküp fandan ayırıp lavaboda yıkamak gerekir. Sökünce de eski termal macun işlevini büyük oranda yitireceği için sonuç olarak yılda 1 kere değiştirmek gerekir.

Aldık ama 1 hafta sonra kullanacağız, bu bir hafta içinde bozulma tarzı bir şey olur mu diye sormuş arkadaş. Bir şey olacağını sanmıyorum. Ürünün kapağını açtınız mı?

Demek istediğim şu ben galiba yanlış anlattım termal macun çok beklerse boşta bir sıkıntı olur mu?

İyi muhafaza edersen sorun olacağını düşünmüyorum. Çekmecenin içinde veya bir kutuda muhafaza eden çok gördüm, tutup da dondurucuya koyma tabii. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı