Termal macun ne kadar sürede yenilenmeli?

shell32

Hectopat
Arkadaşlar son günlerde bilgisayarımın fanının sıklıkla çalışması üzerine termal macunları araştırdım. Tabi bu işlem öncesinde fanı ve hava kanallarını temizledim fakat yine aynıydı. Abartmıyorum bilgisayarı ilk aldığımda ağır bir işlem gerçekleştiremediğim sürece fan çalışmıyordu. Araştırmalarım sonucu termal macunun 6 ayda kaliteli ise 1 senede 1 defa değiştirilmesi gerektiğini öğrendim. Ben bilgisayarı alalı 1 sene oldu yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Siz bilgisayarlarınız da bu işlemi ne sıklıkla yapıyorsunuz? Ayrıca önerdiğiniz bir marka var mı?

Şubat da bitecek ayrıca servise göndermeyi sevmiyorum bozuyor onlar :) çok mühim bişey olmazsa göndermem servise. Bu zamana kadar hep değişim almak için gönderdim servise ama memnunum bilgisayarımdan taa ki Mac alabilecek duruma gelene kadar :)

Normal kullanım için istiyorum. belki ulaşamadığım için bilgisayara hackintosh filan kuramadığım için takıntı yaptım ama durum müsait olduğunda kesinlikle alacağım

Bence mac'e o kadar para verilmez. Tabi zevk ve renk meselesi, tartışılmaz :). Konuya gelince servise göndermeniz taraftarıyım.

Servise göndermek için biraz geç kaldım. Geçenler de açtım fanı temizledim. Büyük ihtimal anlaşılacaktır. Kendim de yapabiliyorum tecrübelerim var onun için gerek duymuyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı