Termal macun ne zaman yenilenmeli?

15 yıllık bilgisayarda hiç değişmedi. 🤣7 yıllık bir PC daha var onda da hiç değişmedi. Ama artık 2-3 yılda bir değiştirmeye karar verdim.

Benim RTX 2060 50 derece boşta sence normal mi o yüzden sordum da.

Hayır. Ama erkan kartının macun yenilemesi garanti dışı kalır haberiniz olsun ve ekran kartlarının termal macunu işlemci gibi 1-2 yılda bir değiştirilmez.

Abartmayın 7 yıllık ve 15 yıllık PC kullandım halen daha taş gibiler(termal macun hiç yenilenmedi). 1-2 yılda bir değişim yeterli.
Termal macun yenilemediniz diye mi taş gibi? 6 ay en ideal değişim süresidir benim için. Tabii termal macunun kalitesi en önemlisi. Eğer kaliteli ısınmayan bir termal macunsa 1 yılda bir değişirim.

Termal macun yenilemediniz diye mi taş gibi? 6 ay en ideal değişim süresidir benim için. Tabii termal macunun kalitesi en önemlisi. Eğer kaliteli ısınmayan bir termal macunsa 1 yılda bir değişirim.

Mühendislerin önerisine göre 1 yılda değiştirilmemeli bunu ben değil mühendisler söylüyor 6 ayda değiştirmek gereksiz ancak soğutucu değişimi veya çıkarıp takma durumunda yapılabilir. Yani 2-3 yılda bir yeterli.
Termal macun yenilemediniz diye mi taş gibi?

Ne alakası var yenilemedim diye taş gibi değil kastım. Yenilemedim ama hala ilk aldığım ısı ile aynı olmasa bile yakın.

Geri
Yukarı