Termal macun ne zaman yenilenmeli?

Aequitas233

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Huawei Matebook D15 laptop da sürekli fanlar ses çok yapması gibi sorunlarla uğraşıyorum. Laptop 2023 Ocak ayında aldım. Sizce termal macun kurumuş olabilir mi? Yenilemek gerekirse de bunu dışarıda bulduğumuz laptop yerlerine götürsem sorun olur mu?

Benim tanidigim bilgisayarci var Lenovada ust duzey ama tanidiklarina guzellik yapma amaciyla evde hizmet yapiyor sohbet kahveye falan geliyor yani. Kaliteli bir macun 2 yil, orta duzey ve asagisi macunlar icinse 1 yil diyordu. Tabii bu sureler kullanim sikligina ve ortamin durumuna gore degisiyor. Yani sicaklik, PC kasasinin nasil konumlandirildigi vs.. Bu bahsettigim masaustu bilgisayarlar ile ilgili bir durum

Hocam ürünün garantisi var. Bedavaya yapıyorlar mı? Ne kadar sürer ortalama?
Masaüstü kullanıcısıyım, kendim yenileme işlemi yaptığım için bu konuda bilgim yok. Ancak dediğim gibi aklınızdaki soruları markanın servisine sormanız daha iyi olacaktır. Unutmadan garanti süreci içerisindeki ürüne servis harici müdahaleler ürünü garanti dışı bırakabilir bilginiz olsun.

Arkadaşlar Huawei Matebook D15 laptop da sürekli fanlar ses çok yapması gibi sorunlarla uğraşıyorum. Laptop 2023 Ocak ayında aldım. Sizce termal macun kurumuş olabilir mi? Yenilemek gerekirse de bunu dışarıda bulduğumuz laptop yerlerine götürsem sorun olur mu?

Bilgisayarın hava alamıyorum alarmı olarak görebilirsin o yüksek fan sesini, macunda kurumuştur muhtemelen 1.5 yıl uzun bir süre.

Huawei müşteri temsilcisini arayıp yönlendirme isteyebilirsin.

HP notebookların alt kasa sökümü oldukça basittir. İnternet üzerinden kaliteli bir macun alabilirsiniz 300TL ortalama. MX-4 önerilir. Alt kasayı alınca işlemci soğutucusunun vidalarını üstündeki sıralamaya göre sök. Soğutucuyu aldıktan sonra tiner ile eski macunu bir peçeteyle temizle. Daha sonra işlemcinin üzerine aldığın macunu içerisinden çıkan spatula yardımıyla işlemcinin tüm yüzeyine uygula. Daha sonra 1.5 sene arkana bakma :)

Bilgisayarın hava alamıyorum alarmı olarak görebilirsin o yüksek fan sesini, macunda kurumuştur muhtemelen 1.5 yıl uzun bir süre.

Huawei müşteri temsilcisini arayıp yönlendirme isteyebilirsin.
Hocam peki termal macun fiyatı ne kadardır? Bide yani teknosadan aldım teknosaya götürüp ordan mı servise gider ?

Hocam peki termal macun fiyatı ne kadardır? Bide yani teknosadan aldım teknosaya götürüp ordan mı servise gider ?
Hocam PC Desteği | HUAWEI Destek Türkiye sitede her türlü sorunuza cevap illa vardır. Yoksada siteden iletişim adreslerini bulup arayıp yada mail atarak öğrenebilirsiniz :).

Ne sorarsanız sorun en iyi cevabı size Huawei destek hattındaki kişiden daha iyi cevap verecek kimse yoktur.

Geri
Yukarı