Termal macun önerisi

Fyuhh

Hectopat
Sistemim.
İşlemci: Ryzen5 1600.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX570.
RAM: 16 GB.

Bugün kasamı güzelce açıp temizledim ve işlemci fanını söküp işlemciye baktığım zaman çok ince tabaka termal macun kalmış. Yenilemem gerekiyor.
Bütçem: Max 100 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman işini ehli ile yapan iyi bir bilgisayarcı bulup değiştirtebilirsiniz. Dediğim gibi işinin ehli olsun ağızda sigara ile bunun RAM'i fazlaydı azalttım diyenlerden olmasın.

Şimdi şöyle bir olay var ben kasamı "evkur" denen yerden almak zorunda kaldım. Kasamı aldığım zaman üstüne bir etiket ve etikette"bu kasa 2 yıl "exa"tarafından garantilidir sökülmesi durumda garanti dışıdır".yazıyor" fakat kasayı 2-3 ay kullandıktan sonra o yazı yazan etiket koptu. Gitsem ve desem ki etiket kendi kendine koptu benim bir suçum yok. Ekran kartının ve işlemcinin termal macununu yeniler misiniz? Desem yenilerler mi?

Şimdi şöyle bir olay var ben kasamı "evkur" denen yerden almak zorunda kaldım. Kasamı aldığım zaman üstüne bir etiket ve etikette"bu kasa 2 yıl "exa"tarafından garantilidir sökülmesi durumda garanti dışıdır".yazıyor" fakat kasayı 2-3 ay kullandıktan sonra o yazı yazan etiket koptu. Gitsem ve desem ki etiket kendi kendine koptu benim bir suçum yok. Ekran kartının ve işlemcinin termal macununu yeniler misiniz? Desem yenilerler mi?
Ne yazık ki hiç bir bilgim yok hocam ne desem yalan olur bence eğer yakınsa gidip durumu anlatmanız iyi olur. Hatta sorarsanız aldığınız cevabı da buraya yazarsanız sizden sonra böyle bir sorun için araştırma yapan kişilere de örnek olabilir.

Stok fanda kullancaksanız çok etkili değil bence 80-85 oluyordu bundan önce şimdi 70-79 önemli olan soğutucu.
Katılıyorum hocam intelin kendi soğutucusu ile gelen macunla sonrasında mx4 ile denedim maksimum da 8 derece fark etti soğutucu limitine takıldı büyük ihtimalle, sonrasında m200 gibi basit bir soğutucuya geçtim kendi içinden çıkan 1.93lük macuna göre yer yer 10 15 derece fark etti yük altında üst düzey soğutucularda macun limitine gelene kadar fark açılır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı