Termal macun önerisi

edreac

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 2 yıldan fazladır Casper Nirvana S500 kullanıyorum. Termal macun süreceğim fakat bilgisayarcıya falan gitmek istemiyorum. Az çok bilgim var. Kaliteli termal macun önerebilir misiniz? 100 TL'yi geçmezse iyi olur.

Leptop kullandığın için işlemcinin sıcak/soğuk döngüsü arasındaki sıcaklıklar çok fazla olacağı için MX-4 kullanmanı önermem çünkü pump-out yaşarsın. Onun yerine daha katı ve vizkozitesi yüksek macunlar kullanmalısın.

Noctua NT-H2, Thermalright TFX/7 gibi. Ya da Corsair Tm30.

Termalpad var ise işlemcinde tekrar termalpad koyarsan daha iyi olur 1 kaç laptopda termalpad görmüşlügüm var çünkü

Benim tercihim Wipaste olurdu, CTG8D macunu da güzel ama Alman macunu varken Çin macunu pek düşünmezdim.

Ek olarak bütçeniz 150 TL'ye çıkarsa düşünmeden MX-4 alın.
Hocam laptoplarda MX4 kullanmak pomp-outa yol açabiliyor. Çok yaşayan var ve yaşayanlardan birisi de benim.

Termalpad var ise işlemcinde tekrar termalpad koyarsan daha iyi olur 1 kaç laptopda termalpad görmüşlügüm var çünkü
Thermalpad kafaya göre koyulmuyor ne yazık ki. Onların çeşit çeşit kalınlıkları var. GTX 1080 ekran kartımın ben de değiştirecektim lakin korktum kalınlığını bilmediğim için. İçinden çıkan thermalpad'in kalınlığını bilmediği için bu işe hiç girişmesin. Thermalpad'ler SSD veya Ram'lerin üzerine koyuluyor genelde. O yüzden ellemesine gerek yok.

Merhaba 2 yıldan fazladır Casper Nirvana S500 kullanıyorum. Termal macun süreceğim fakat bilgisayarcıya falan gitmek istemiyorum. Az çok bilgim var. Kaliteli termal macun önerebilir misiniz? 100 TL'yi geçmezse iyi olur.
200TL bu macun ama alabileceğin en iyi macundur. Kendim uzun yıllardır kullandım aşırı memnun kaldım derim. ThermalGrizzly Kryounaut'da kullandım sırf merakımdan ve popüler olmasından dolayı. Cooler Mastergel Maker ile aynı kalitede bir macun. Ucuza kaçacağım diye bence laptopundan olma derim. 50-100TL seni öldürmez.
Edit: Masaüstü bilgisayarımda ben bu Cooler Master Mastergel Maker macunla pomp-out sorunu yaşamadım. 2 sene de bir değiştiririm işlemcimin ve ekran kartımın macununu. 2 sene olmasına rağmen kurumazdı. Temizlemesini izopropil alkolle çok kolay yapıyorum. Kıvamı yoğundur macunun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı