Termal macun önerisi

caglar_universal

Centipat
Makaleler
1
Yer
Ohio
RAM
6GB 1066MHZ DDR3
Ekran kartı
GT830M
İşlemci
i5 3210M
Selam sosyal, 2 arkadaşımın bilgisayarlarına bugün bakım yaptım ve.
200TL aldım. Termal macun olarak Arctic MX-4 kullandım. Elimdeki Arctic MX-4 termal macun oldukça azaldı, bunun sonucunda yeni termal macun almayı düşünüyorum. Yine Arctic MX-4 mü almalıyım yoksa Arctic MX-4'ten daha iyi olan termal macunlar var mı? Varsa bilen hocalarım, söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Bir de bir tane daha sorum olacak bu termal macunların bazıları CPU için, bazıları GPU içinmiş. Örneğin CPU için olan termal macunu GPU'ya sürersek nasıl bir performans sağlar?

4.5 m/wk, bu Arctic MX-4'ten daha kötü oysaki ben MX-4'ten daha iyisi varsa söylemenizi istemiştim. Zaten site de güvenilir gelmedi. 2 tane ondan almaktansa MX-4 almak daha mantıklı.

Sadece termal iletkenlige bakarak termal macunun performansını anlayamazsınız. Testlerde MX-4'ten 1 derece daha soğuk çalışıyor.

QP Bilişim güvenilirdir.

Şimdiden teşekkürler. Bir de bir tane daha sorum olacak bu termal macunların bazıları CPU için, bazıları GPU içinmiş.

Hocam bildiğim kadarıyla CPU'nun üzerine termal macun dökülmesinin nedeni aralarındaki küçük boşlukları kapatıp soğumayı daha iyi bir şekilde sağlamak yani GPU'nun termal macunu olacağını pek sanmıyorum.
Daha fazla bilgi için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bildiğim kadarıyla CPU'nun üzerine termal macun dökülmesinin nedeni aralarındaki küçük boşlukları kapatıp soğumayı daha iyi bir şekilde sağlamak yani GPU'nun termal macunu olacağını pek sanmıyorum.
Daha fazla bilgi için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop ekran kartı ve işlemci çipsetlerinde bu durum nasıl işliyor yine aynı mı?

Geri
Yukarı