Termal Macun Önerisi

OkanSntrk

Kilopat
Beyler termal macun dandik olursa ne gibi sorunlar olur? Bizim burada ki bilgisayarcı 3 liraya satıyor. Sizce almalı mıyım?

NOT: Üşengeçlikten vatana gitmiyorum. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Stock soğutucuda çok farketmez. Ama orta ve üst seviye soğutucularla birlikte kalitesiz termal macun kullanımı, sıkıntılıdır.

Teşekkürler yorum için. Şu anda işlemcide neredeyse macun yok, yükte 70 dereceye kadar çıkıyor. Yeni macun sürdükten sonra en fazla ne kadar düşer sıcaklık?

Stok soğutucu ile ortalama 60-65 dereceye kadar çıkar. Çok bir fark beklemeyin derim.
Soğutucu kötü olduktan sonra 20 liralık macun almanın bir anlamı yoktur.

Termal macun neden alınır ? İşlemcideki ısı, soğutucu bloğa rahatlıkla aktarılabilsin diye.
Senin soğutucun bu ısıyı yok edemiyor ise aktarmak için kendini yormana da gerek yok demektir :D Umarım anlatabilmişimdir.

Termal macun silmek için özel yüksek alkol bazlı malzemeler var. Bence bunlardan kullanmak lazım. Ama kolonya ile temizleyenler duydum ve sorunsuz bir şekilde temizlik işlemini yaptıklarını söylüyorlar. Bunun haricinde işlemci ve soğutucu yüzeyini silmek için toz bırakmayacak özel bezler var ama nerede satılır bilmiyorum. Bana kalırsa temiz bir pamuk, peçete ve titiz bir işçilikle de macun değişimi yapılabilir.

Termal macun silmek için özel yüksek alkol bazlı malzemeler var. Bence bunlardan kullanmak lazım. Ama kolonya ile temizleyenler duydum ve sorunsuz bir şekilde temizlik işlemini yaptıklarını söylüyorlar. Bunun haricinde işlemci ve soğutucu yüzeyini silmek için toz bırakmayacak özel bezler var ama nerede satılır bilmiyorum. Bana kalırsa temiz bir pamuk, peçete ve titiz bir işçilikle de macun değişimi yapılabilir.

Kolonya zarar vermez mi?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı