Termal macun ne işe yarıyor
Dostum İşlemci ile fanın metal heatsink'i arasında sürülerek, iki madde arasındaki ısı iletimini kolaylaştırmak için kullanılır. Isı probleminden dolayı bilgisayarda FPS düşüşü veya kapanma gibi birçok sorun oluşur, termal macun ile de ısı iletimini arttırıp ısınma sorununu ortadan kaldırabilirsin.

Arkadaşlar yorumlarınız için saolun, bir sorum olucak;
Benim bilgisayarımda herhangi bir sorun var ve ne olduğunu tam olarak bilmiyorum (Büyük ihtimalle ısınma.) Bilgisayardaki temel işlemci hızım 2.50ghz fakat şuan 1.79ghz kullanabiliyorum. İstersem onu 2.90ghz yapabilirim ancak bir süre sonra bilgisayar kapanıyor ve bu sorun eskiden yoktu, 2.30-2.25ghz gibi değerlere alırsamda bir süre sonra kendi kendine 0.79ghz değerlerine düşüyor.
Sizce termal macun etkili olur mu ? Etkili olmayacaksa almamın bir anlamı olmaz.

İşlemci ve ekran kartının sıcaklık değerlerini paylaşın.
Adsız.pngBoşta 60-70'lerde yüzüyor ama şuan 61 gösteriyor.
Boşta değeri bu, tabi 3 saattir açık bayada oyun oynadımda boştayken etkileyeceğini düşünmüyorum.
352797-1edc53a278dd2f35810f7d86a78d8ce4.jpg

Boşta 60-70'lerde yüzüyor ama şuan 61 gösteriyor.

Dosya Ekleri

• 1234.png
    1234.png
    306,9 KB · Görüntüleme: 48
Eki Görüntüle 352976Boşta 60-70'lerde yüzüyor ama şuan 61 gösteriyor.
Boşta değeri bu, tabi 3 saattir açık bayada oyun oynadımda boştayken etkileyeceğini düşünmüyorum.
352797-1edc53a278dd2f35810f7d86a78d8ce4.jpg

Boşta 60-70'lerde yüzüyor ama şuan 61 gösteriyor.

Arkadaşlar sizce sürmeli miyim ?
Merhaba, öneriniz için teşekkürler ancak Cooler Master MasterGel Pro ile Cooler Master MasterGel Maket Nano Elmas Partiküllü arasında kaldım, siz hangisini önerirsiniz ?
Arkadaşlar bu soru sizin içinde geçerli, hangisini önerirsiniz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı